Trwa ładowanie...
d1pjaox

Apator chce w 2016 r. wrócić do poziomu wyników z 2014 r.

Warszawa, 25.11.2015 (ISBnews) - Apator che w przyszłym roku powrócić do poziomu wyników odnotowanych w 2014 r., poinformował prezes Andrzej Szostak. 

Share
d1pjaox

"W przyszłym roku nasze wyniki powinny wrócić do poziomu z 2014 r. Zakładamy, że Rector już nie będzie w stracie? - powiedział Szostak podczas konferencji prasowej.

Grupa realizuje program naprawczy w spółce Apator Rector.

"W Rectorze mamy na ukończeniu dwa bardzo duże kontrakty. Zakładamy, że Rector w przyszłym roku będzie po dużych kontraktach, z referencjami" - wyjaśnił prezes.

d1pjaox

Zarząd spółki upatruje poprawy wyników także w oczekiwanej lepszej dynamice wzrostu przychodów i redukcji kosztów.

"Planujemy wrócić w przyszłym roku do wzrostów w tych liniach, które są wysokomarżowe" - powiedział także prezes.

Wskazał, że plan finansowy na przyszły rok nie będzie zakładał osłabienia dolara, ani innych walut na które grupa ma ekspozycję - euro i funta brytyjskiego.

Dodatkowo spółka może w przyszłym roku dokonać rewizji strategii.

d1pjaox

"Prawdopodobnie w przyszłym roku przejrzymy też naszą strategię. O tym też będziemy rozmawiać w okolicach I kwartału przyszłego roku" - wskazał Szostak.

Apator odnotował 83,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 67,34 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 724,99 mln zł w 2014 r. wobec 683 mln zł rok wcześniej.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox