Trwa ładowanie...
skrócenie czasu pracy

Apel o skrócenie czasu pracy w Wigilię

Biskup płocki Piotr Libera zwrócił się w czwartek z apelem do pracodawców,
zwłaszcza dyrektorów galerii i supermarketów z terenu diecezji, aby w Wigilię Bożego Narodzenia,
umożliwili swym pracownikom wcześniejsze zakończenie pracy

Share
Apel o skrócenie czasu pracy w Wigilię
Źródło: Thinkstockphotos
d3ropct

W apelu bp Libera poprosił też klientów placówek handlowych, aby nie robili zakupów przedświątecznych w ostatniej chwili.

Ordynariusz diecezji płockiej podkreślił, że Wigilia Bożego Narodzenia jest szczególnym dniem w roku, w którym gromadzimy się w rodzinnym gronie, przy świątecznym stole, a w polskiej tradycji wigilijna wieczerza poprzedzona jest modlitwą, dzieleniem się opłatkiem i składaniem życzeń.

d3ropct

"Zwracam się do Was, Drodzy Pracodawcy - szczególnie Dyrektorzy galerii i supermarketów z terenu Płocka i Diecezji Płockiej. Pozwólcie Waszym pracownikom w dniu 24 grudnia wcześniej zakończyć pracę. Chodzi o to, by mogli oni bez przeszkód spotkać się tego wieczoru w rodzinnym gronie" - napisał w apelu bp Libera.

Zaznaczył w nim, iż jego apel o wcześniejsze zakończenie pracy w wigilię dotyczy przede wszystkim "zatrudnionych w handlu kobiet, na barkach których spoczywa przygotowanie wieczerzy wigilijnej". "Apeluję również do klientów centrów handlowych i sklepów, aby nie robili zakupów przedświątecznych w ostatniej chwili" - dodał biskup płocki.

"Będę wdzięczny za zrozumienie tej ważnej sprawy. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie mojego apelu" - zakończył apel bp Libera, składając jednocześnie adresatom apelu "serdeczne życzenia bożonarodzeniowe oraz życzenia pomyślności w Nowym Roku". (PAP)

d3ropct

Podziel się opinią

Share
d3ropct
d3ropct