Trwa ładowanie...
d1hg03m

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie

Szef MEN Dariusz Piontkowski razem z Głównym Inspektoren Sanitarnym Jarosławem Pinkasem skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcają do korzystania z aplikacji ProteGo Safe.Jak podkreślają szefowie obu instytucji, rozwiązanie ma na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu najmłodszych do szkół.
Share
Dariusz Piontkowski, minister edukacji, zachęca do korzystania z rządowej aplikacji
Dariusz Piontkowski, minister edukacji, zachęca do korzystania z rządowej aplikacjiŹródło: KPRM, Fot: KPRM
d1hg03m

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie

Aplikacja ProteGo Safe zawiadamia o możliwym kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. MEN i GiS zalecają, by przed powrotem do szkół zainstalowali ją zarówno rodzice, jak i dzieci.

Mieszkanie+. Nowe, korzystne rozwiązania. Emilewicz tłumaczy

- Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa - napisali w liście szefowie GIS i MEN.

d1hg03m

Aplikacja ProteGO Safe nie wymaga logowania. Aby ją uruchomić nie trzeba też podawać swoich danych osobowych, ani numeru telefonu. Zgodnie ze stanowiskiem obu instytucji (MEN i GIS) izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aplikacja ProteGO Safe a powrót do szkół. Resort edukacji proponuje nowe rozwiązanie

Sama aplikacja ProteGO Safe składa się z dwóch modułów, które umożliwiają m.in. samokontrolę stanu zdrowia przy pomocy dziennika weryfikującego na bieżąco, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Ponadto narzędzie umożliwia skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

Czytaj też: Rok szkolny 2020/2021. Szkoły rozważają, jak edukować w sposób bezpieczny

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna - zapewnili szefowie MEN i GIS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hg03m

Podziel się opinią

Share
d1hg03m
d1hg03m