Trwa ładowanie...

Aplikacja ProteGO Safe na ratunek uczniom. Szefowie GIS i MEN namawiają do korzystania z rozwiązania

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcają do korzystania z aplikacji ProteGo Safe. Rozwiązanie ma pomóc w bezpiecznym powrocie najmłodszych do szkół.

Aplikacja ProteGO Safe na ratunek uczniom. Szefowie GIS i MEN namawiają do korzystania z rozwiązaniaŹródło: KPRM
d2dilfv
d2dilfv

Aplikacja ProteGO Safe. Szefowie GIS i MEN namawiają do korzystania z nowego rozwiązania

- Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa - napisali w liście szefowie GIS i MEN.

Mieszkanie+. Nowe, korzystne rozwiązania. Emilewicz tłumaczy

Aplikacja ProteGO Safe nie wymaga logowania. Aby ją uruchomić nie trzeba też podawać swoich danych osobowych, ani numeru telefonu. Zgodnie ze stanowiskiem obu instytucji (MEN i GIS) izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aplikacja ProteGO Safe. Szefowie GIS i MEN namawiają do korzystania z nowego rozwiązania

Sama aplikacja ProteGO Safe składa się z dwóch modułów, które umożliwiają m.in. samokontrolę stanu zdrowia przy pomocy dziennika weryfikującego na bieżąco, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Ponadto narzędzie umożliwia skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

d2dilfv

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna - zapewnili szefowie MEN i GIS.

d2dilfv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dilfv