Trwa ładowanie...
dpefvld

Aplisens przeznaczy na inwestycje w '12 ok. 10 mln zł wobec ok. 8 mln zł w '11

14.03. Warszawa (PAP) - Aplisens, producent przemysłowej aparatury kontrolno-pomiarowej, szacuje nakłady inwestycyjne na ten rok na około 10 mln zł. W zeszłym roku CAPEX wyniósł...

dpefvld
dpefvld

14.03. Warszawa (PAP) - Aplisens, producent przemysłowej aparatury kontrolno-pomiarowej, szacuje nakłady inwestycyjne na ten rok na około 10 mln zł. W zeszłym roku CAPEX wyniósł około 8 mln zł - poinformował podczas konferencji prasowej prezes spółki, Adam Żurawski. Zgodnie ze strategią grupy, w latach 2011-13 inwestycje mają pochłonąć ponad 54 mln zł.

"W tym roku nakłady inwestycyjne sięgną 10 mln zł wobec 8 mln zł w tamtym roku. Część środków przeznaczonych na rok poprzedni przesunęliśmy na rok 2012. Tegoroczny CAPEX zostanie przeznaczony na inwestycje technologiczne w zakładzie w Warszawie, a także na zakłady w Radomiu i Krakowie. Największe nakłady planujemy na rok 2013. Inwestycje zrealizujemy ze środków własnych" - powiedział dziennikarzom Żurawski.

"W przypadku inwestycji w Radomiu, wystąpiliśmy już o pozwolenie na budowę, planujemy wystartować z jej realizacją na początku lipca. W ciągu roku chcemy zakończyć I etap tego projektu, a pod koniec 2013 roku lub na początku 2014 ruszyć z produkcją" - dodał.

Aplisens szacuje całkowity koszt budowy zakładu w Radomiu na ok. 30 mln zł.

dpefvld

W strategii grupy zaplanowano także budowę zakładu produkującego czujniki i przetworniki temperatury w Krakowie. Pochłonie ona ok. 3,5 mln zł.

"Jeśli chodzi o zakład w Krakowie, to mamy już pozwolenie na budowę, ale chcemy ruszyć z tą inwestycją równolegle z radomską" - podał prezes.

W strategii rozwoju Grupy Aplisens zapisano, że kolejno, w latach 2011, 2012 i 2013, na inwestycje zostanie przeznaczonych: 11,95 mln zł, 25,4 mln zł i 17,5 mln zł, a na nowy zakład odpowiednio: 4 mln zł, 13,5 mln zł i 12,5 mln zł. Łącznie nakłady na rozwój potencjału produkcyjnego grupy sięgną w latach 2011-2013 54,85 mln zł.

Żurawski poinformował, że na razie spółka koncentruje się na realizacji strategii, a kwestia przejęć schodzi na dalszy plan.

"Prowadziliśmy rozmowy zarówno z podmiotami w Polsce, jak i zagranicą, ale na razie nic się nie wydarzyło. Skupiamy się na naszych planach przedstawionych w strategii" - skomentował prezes. (PAP)

jow/ ana/

dpefvld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpefvld