Trwa ładowanie...
d31vuzu

APS Energia buduje nowe centrum inżynieryjno-produkcyjne za 18 mln zł

Warszawa, 15.09.2015 (ISBnews) - APS Energia buduje nowe centrum inżynieryjno-produkcyjne koło Nieporętu pod Warszawą, podała spółka. Łączny koszt inwestycji spółka szacuje na około 18 mln zł.

Share
d31vuzu

"Nowe centrum powstaje w Stanisławowie I pod Warszawą (koło Nieporętu). APS Energia na jego utworzenie wyda ok. 18 mln zł (w tej kwocie znajduje się 3,5 mln zł wydanych na zakup działki). Niemal 7,8 mln zł na obiekt spółka pozyskała od inwestorów giełdowych" - czytamy w komunikacie.

"Centrum, które powstaje zgodnie z najnowszymi trendami w naszej branży, będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu placówek na świecie. Rozwiniemy w nim nie tylko dział produkcyjny, ale przede wszystkim dział badań i rozwoju (R&D). Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć naszą obecność na rynkach zagranicznych" - powiedział prezes Piotr Szewczyk, cytowany w komunikacie.

Spółka planuje przeprowadzenie się do nowego centrum na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 roku.

d31vuzu

Zgodnie ze strategią do 2020 roku, APS Energia chce realizować działania w obszarze R&D głównie własnymi siłami, na bazie kompetencji swoich inżynierów i własnych doświadczeń, a także opierając je na współpracy z jednostkami badawczymi i uczelniami. Efektem prac działu R&D są własne, nowatorskie rozwiązania, dostosowane do specyficznych potrzeb klientów, podała również spółka.

APS Energia S.A. jest wiodącym producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego na rynku polskim. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w sierpniu 2013 r.

(ISBnews)

d31vuzu

Podziel się opinią

Share
d31vuzu
d31vuzu