Trwa ładowanie...
d1ran3r
d1ran3r

Arcus celuje we wzrost marż i sprzedaży usług outsourcingu wydruku w 2015 r.

Warszawa, 20.01.2015 (ISBnews) - Arcus chce zwiększyć marże na swojej działalności, liczy na efekty ubiegłorocznych działań marketingowych i wzrost sprzedaży usług outsourcingu wydruku w 2015 r., poinformował agencję ISBnews prezes Michał Czeredys.
Share
d1ran3r

?W 2015 r. Grupa Kapitałowa Arcus będzie stawiać przede wszystkim na sprzedaż własnych produktów, co pozwoli na uzyskanie wyższej marży niż w przypadku dystrybucji sprzętu informatycznego, oprogramowania czy rozwiązań innych dostawców. W ubiegłym roku podjęliśmy intensywne działania marketingowe w celu edukacji rynku dotyczące optymalizacji kosztów funkcjonowania firm i instytucji przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych, także z naszej oferty. Zwracaliśmy uwagę, że nie liczy się tylko koszt zakupu sprzętu, ale całkowity koszt działania urządzenia, włącznie np. z kosztami serwisu czy eksploatacji. W tym roku liczymy na efekt tych działań i wzrost sprzedaży usług outsourcingu wydruku" - powiedział ISBnews Czeredys.

Dodał, że spółka Arcus Systemy informatyczne, która powstała z połączenia łódzkiego oddziału Arcusa i przejętej spółki Syntea Business Solution będzie się koncentrować na wzroście sprzedaży systemów komunikacyjnych i infrastrukturalnych oraz ERP. Spółka T-Matic będzie stawiać przede wszystkim na sprzedaż własnego systemu do monitorowania floty.

?Na koniec 2014 r. w Grupie Kapitałowej pracowało ok. 250 osób, ale nie wykluczamy zwiększenia zatrudnienia, zwłaszcza przedstawicieli handlowych i programistów, w związku z dynamicznym rozwojem projektów" - zaznaczył prezes Arcusa.

d1ran3r

W połowie grudnia 2014 r. Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał w mocy wyrok Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) uznający, że Arcus nie uczestniczył w zmowie cenowej w przetargu na dostawę drukarek i usług serwisowych dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), wskazuje że sprawa jest dobrym przykładem, że nadal mamy do czynienia z mętnymi przepisami uniemożliwiającymi rozsądne i optymalne decyzje handlowe.

?Nowelizacja prawa zamówień publicznych nie spełnia oczekiwań przedsiębiorców. Apelujemy o rewizję zapisów ustawy, tak, aby umożliwić rozstrzyganie procedur postępowania bez zwłoki i takiego doprecyzowania przepisów, żeby najdrobniejsze wątpliwości nie blokowały całego procesu przetargowego. Zwracaliśmy uwagę na wady prawa zamówień publicznych i proponowaliśmy różne rozwiązania w dwóch raportach, które nasza Fundacja opublikowała w ubiegłym roku" - powiedział Kaźmierczak, cytowany w komunikacie.

Przypomina on, że w grudniu ubiegłego roku doszło do zatrzymań przez CBA pracowników zarówno ZUS, jak i trzech firm startujących w przetargu, w tym firmy Arcus - członka ZPP.

?Przy tej okazji po raz kolejny zwracamy uwagę na nadużywanie przez organy ścigania środków przymusu względem przedsiębiorców. Z uwagi na notoryczne przekraczanie granic koniecznego przymusu przez prokuraturę i CBA, domagamy się osobnej kontroli wspomnianych organów przez NIK, ale też przez UOKiK pod kątem manipulowania procesami rynkowymi i działań na szkodę wolnej konkurencji"- podkreślił prezes ZPP.

d1ran3r

Dodał że ZPP nie odbiera nikomu prawa do zaskarżania postępowania przetargowego. ?Przeciwnie, uważamy, że głos konkurencji w każdym przypadku powinien być uwzględniany. Z samych przepisów Prawa Zamówień Publicznych wynika, że po decyzji organów kontrolnych (KIO), zleceniodawca może kontynuować proces przetargowy. Uważamy, że w imię przejrzystości procesu, ale też dobra publicznego i interesów instytucji ogłaszających przetarg, wspomniane przepisy muszą zostać natychmiast doprecyzowane. W innym razie najbardziej absurdalne zarzuty któregokolwiek z podmiotów ubiegających się o kontrakt, będą paraliżowały przebieg postępowań przetargowych" - dodał prezes ZPP.

Kolejną, w jego ocenie, kwestią wymagającą doprecyzowania są zasady postępowania w przypadku podejrzeń o ?rażąco niską cenę". ?Co prawda nowe przepisy jasno opisują procedurę w podobnym przypadku, ale nie rozwiązują kwestii dochowania tajemnicy handlowej firmy" - podsumuje Kaźmierczak.

(ISBnews)

d1ran3r

Podziel się opinią

Share
d1ran3r
d1ran3r