Arcus celuje we wzrost marż i sprzedaży usług outsourcingu wydruku w 2015 r.

Warszawa, 20.01.2015 (ISBnews) - Arcus chce zwiększyć marże na swojej działalności, liczy na efekty ubiegłorocznych działań marketingowych i wzrost sprzedaży usług outsourcingu wydruku w 2015 r., poinformował agencję ISBnews prezes Michał Czeredys.

20.01.2015 12:32

?W 2015 r. Grupa Kapitałowa Arcus będzie stawiać przede wszystkim na sprzedaż własnych produktów, co pozwoli na uzyskanie wyższej marży niż w przypadku dystrybucji sprzętu informatycznego, oprogramowania czy rozwiązań innych dostawców. W ubiegłym roku podjęliśmy intensywne działania marketingowe w celu edukacji rynku dotyczące optymalizacji kosztów funkcjonowania firm i instytucji przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych, także z naszej oferty. Zwracaliśmy uwagę, że nie liczy się tylko koszt zakupu sprzętu, ale całkowity koszt działania urządzenia, włącznie np. z kosztami serwisu czy eksploatacji. W tym roku liczymy na efekt tych działań i wzrost sprzedaży usług outsourcingu wydruku" - powiedział ISBnews Czeredys.

Dodał, że spółka Arcus Systemy informatyczne, która powstała z połączenia łódzkiego oddziału Arcusa i przejętej spółki Syntea Business Solution będzie się koncentrować na wzroście sprzedaży systemów komunikacyjnych i infrastrukturalnych oraz ERP. Spółka T-Matic będzie stawiać przede wszystkim na sprzedaż własnego systemu do monitorowania floty.

?Na koniec 2014 r. w Grupie Kapitałowej pracowało ok. 250 osób, ale nie wykluczamy zwiększenia zatrudnienia, zwłaszcza przedstawicieli handlowych i programistów, w związku z dynamicznym rozwojem projektów" - zaznaczył prezes Arcusa.

W połowie grudnia 2014 r. Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał w mocy wyrok Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) uznający, że Arcus nie uczestniczył w zmowie cenowej w przetargu na dostawę drukarek i usług serwisowych dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), wskazuje że sprawa jest dobrym przykładem, że nadal mamy do czynienia z mętnymi przepisami uniemożliwiającymi rozsądne i optymalne decyzje handlowe.

?Nowelizacja prawa zamówień publicznych nie spełnia oczekiwań przedsiębiorców. Apelujemy o rewizję zapisów ustawy, tak, aby umożliwić rozstrzyganie procedur postępowania bez zwłoki i takiego doprecyzowania przepisów, żeby najdrobniejsze wątpliwości nie blokowały całego procesu przetargowego. Zwracaliśmy uwagę na wady prawa zamówień publicznych i proponowaliśmy różne rozwiązania w dwóch raportach, które nasza Fundacja opublikowała w ubiegłym roku" - powiedział Kaźmierczak, cytowany w komunikacie.

Przypomina on, że w grudniu ubiegłego roku doszło do zatrzymań przez CBA pracowników zarówno ZUS, jak i trzech firm startujących w przetargu, w tym firmy Arcus - członka ZPP.

?Przy tej okazji po raz kolejny zwracamy uwagę na nadużywanie przez organy ścigania środków przymusu względem przedsiębiorców. Z uwagi na notoryczne przekraczanie granic koniecznego przymusu przez prokuraturę i CBA, domagamy się osobnej kontroli wspomnianych organów przez NIK, ale też przez UOKiK pod kątem manipulowania procesami rynkowymi i działań na szkodę wolnej konkurencji"- podkreślił prezes ZPP.

Dodał że ZPP nie odbiera nikomu prawa do zaskarżania postępowania przetargowego. ?Przeciwnie, uważamy, że głos konkurencji w każdym przypadku powinien być uwzględniany. Z samych przepisów Prawa Zamówień Publicznych wynika, że po decyzji organów kontrolnych (KIO), zleceniodawca może kontynuować proces przetargowy. Uważamy, że w imię przejrzystości procesu, ale też dobra publicznego i interesów instytucji ogłaszających przetarg, wspomniane przepisy muszą zostać natychmiast doprecyzowane. W innym razie najbardziej absurdalne zarzuty któregokolwiek z podmiotów ubiegających się o kontrakt, będą paraliżowały przebieg postępowań przetargowych" - dodał prezes ZPP.

Kolejną, w jego ocenie, kwestią wymagającą doprecyzowania są zasady postępowania w przypadku podejrzeń o ?rażąco niską cenę". ?Co prawda nowe przepisy jasno opisują procedurę w podobnym przypadku, ale nie rozwiązują kwestii dochowania tajemnicy handlowej firmy" - podsumuje Kaźmierczak.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)