Trwa ładowanie...
d3ery7p

ARiMR przygotuje harmonogram naboru wniosków na 2016 r.

Nowy szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek chce usprawnić procedury uzyskiwania unijnej pomocy, chce też przygotować harmonogram naboru wniosków, tak by było więcej czasu na przygotowanie potrzebnych dokumentów - informuje ARiMR.
Share
d3ery7p

Chodzi o działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na ten cel jest 13,5 mld euro, realizowane będzie w sumie 15 działań. Realizacja PROW w latach 2014 - 2020 ma poprawić konkurencyjność polskiego rolnictwa, chronić zasoby naturalne i klimat oraz wpływać na zrównoważony rozwój terytorialny obszarów.

Według prezesa ARiMR Daniela Obajtka, realizacja PROW ma przebiegać szybciej i skuteczniej. "Będę dążył do tego, aby rolnicy i inni zainteresowani pomocą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 mieli więcej czasu na spokojne i przemyślane przygotowania wniosków o wsparcie" - zadeklarował Obajtek.

Jego zdaniem, w tym celu potrzebne jest opracowanie na 2016 rok harmonogramu naborów wniosków. Ważne jest również przeanalizowanie możliwości dokonania uproszczeń wniosków i dodatkowych załączników oraz procedur ich rozpatrywania, tak by potencjalni beneficjenci unijnej pomocy w większym stopniu mogli skorzystać z takiego wsparcia. Podkreślił, że najczęściej postulaty zgłaszają m.in. organizacje rolnicze i instytucje doradcze.

Agencja zaznacza, że przygotowanie harmonogramu naborów wniosków w ramach PROW jest podjęte po raz pierwszy w historii funkcjonowania ARiMR, podobnie jak nowością są spotkania prezesa ARiMR z pracownikami biur powiatowych. Pierwsze z cyklu spotkań odbył się już w województwach małopolskim i mazowieckim, a planowane są w kolejnych regionach.

d3ery7p

Podziel się opinią

Share
d3ery7p
d3ery7p