Trwa ładowanie...
d1cfbhm
09-03-2017 14:19

ARP liczy na współpracę polskich firm z zagranicą dzięki Paris Space Week

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) wsparła organizację polskiego stoiska w ramach Paris Space Week i liczy, że te targi pomogą polskim firmom z sektora kosmicznego nawiązać trwałą współpracę z partnerami z zagranicy, poinformował wiceprezes ARP Michał Szaniawski.

d1cfbhm
d1cfbhm

ARP wspólnie ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego i Polską Agencją Kosmiczną wsparły organizację polskiego stoiska w ramach Paris Space Week. Podczas dwudniowych targów (8-9 marca 2017) w Paryżu, polskie firmy z sektora kosmicznego promują krajowe technologie na jednej z najważniejszych dla branży kosmicznej imprez na świecie. Dzięki wspólnej inicjatywie polska reprezentacja była jedną z najliczniejszych (po Francji i Niemczech), podkreśliła Agencja.

"Dla polskich firm z sektora kosmicznego uczestnictwo w tak ważnym międzynarodowym wydarzeniu jest nie tylko prestiżowym wyróżnieniem, ale przede wszystkim szansą na nawiązanie kontaktów biznesowych z przedstawicielami podobnych firm w innych krajach. Mamy satysfakcję, że zaangażowanie nasze i partnerów umożliwiło wyjazd większej liczbie uczestników z Polski, tym bardziej, że polska reprezentacja okazała się najliczniejsza po Francji i Niemczech. Dodatkowo organizacja stoiska zapewniła firmom przestrzeń do zaprezentowania swojego potencjału. Liczymy na to, że nasze wsparcie i patronat pozwolą trwale budować współpracę z zagranicznymi firmami - powiedział podczas Paris Space Week Szaniawski, cytowany w komunikacie.

Paris Space Week to międzynarodowe wydarzenie, w którym udział bierze kilkuset wystawców z całego świata, m.in. z USA, Chin i Japonii. Podczas targów firmy prezentują swoje oferty w trzech grupach tematycznych: space industry, space applications i space R&D.

ARP S.A. działa w obszarze tradycyjnie rozumianego przemysłu, prowadzi procesy restrukturyzacji i udziela finansowania dużym przedsiębiorcom. Spółka wspiera także innowacyjne sektory przemysłu. Oprócz gier wideo także przemysł kosmiczny, automatykę i robotykę. Dzięki współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, ARP dąży wspólnie ze znaczącymi partnerami do podnoszenia innowacyjności polskiej gospodarki.

(ISBnews)

d1cfbhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cfbhm