Trwa ładowanie...
d3aegx7

ARP utworzyła dwa fundusze - FIZAN Spółek ARP i FIZAN Nieruchomości ARP

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) wspólnie z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych BGK utworzyła dwa fundusze inwestycyjne zamknięte aktywów niepublicznych - FIZAN Spółek ARP i FIZAN Nieruchomości ARP. Zarządzaniem funduszami, we współpracy z TFI BGK, zajmie się powołana przez ARP spółka IDA Management Sp. z o. o., podała Agencja.

Share
d3aegx7

" Utworzone fundusze pozwolą na bardziej efektywne zarządzanie zarówno spółkami portfelowymi jak i nieruchomościami należącymi do grupy ARP S.A. W ten sposób chcemy bardziej elastycznie zarządzać naszymi aktywami i wykorzystać możliwości jakie dają fundusze do budowania wartości zgromadzonych w funduszach aktywów" - powiedział wiceprezes ARP Marcin Zieliński, cytowany w komunikacie.

FIZAN jest podstawowym narzędziem przyjętym przez ARP w ramach realizacji strategii w filarze inwestycje. FIZAN Spółek ARP i FIZAN Nieruchomości ARP pozwolą spółkom zwiększyć możliwości dostępu do szerszej palety instrumentów finansowych oraz zoptymalizować realizowane procesy restrukturyzacyjne i rozwojowe.

W ramach funduszy, ARP będzie miała możliwość działania na tych samych warunkach co inne podmioty, które realizują zarządzanie portfelem spółek korzystając z zalet konstrukcji funduszy inwestycyjnych zamkniętych aktywów niepublicznych.

d3aegx7

Środki pozyskiwane w ramach statutowej działalności FIZAN przeznaczone zostaną na nowe projekty inwestycyjne realizowane w perspektywie średnio i długoterminowej.

ARP to spółka Skarbu Państwa, której strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. ARP wspiera rozwój przedsiębiorstw udzielając im pożyczek na zasadach komercyjnych. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

(ISBnews)

d3aegx7

Podziel się opinią

Share
d3aegx7
d3aegx7