Trwa ładowanie...
d1k5syk

ARP: W II edycji warsztatów poszukiwane rozwiązania dla PGNiG Obrót Detaliczny

Warszawa, 05.09.2016 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), Izba Gospodarcza Gazownictwa (IGG) oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) po raz drugi organizują Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów. Celem najnowszej edycji jest pozyskanie  innowacyjnych rozwiązań, które będą odpowiadać technologicznym i biznesowym potrzebom PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., podała ARP.

Share
d1k5syk

"Wspieranie rozwoju innowacji to jeden z naszych strategicznych celów. Aby działania były efektywne, konieczna jest współpraca różnych środowisk biznesowych. Dobrym przykładem są, zainicjowane przez ARP kilka miesięcy temu, Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów. W ich drugiej edycji rolą ARP jest wyszukanie, a następnie pozyskanie firm, które są gotowe zaoferować swoje rozwiązania dla PGNiG Obrót Detaliczny" - powiedział wiceprezes ARP Michał Szaniawski, cytowany w komunikacie.

Agencji zależy na skojarzeniu jak największej liczby małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów z dużymi firmami. Te pierwsze mają do zrealizowania ważne zadanie: wypracowanie technologii, które w przyszłości mogą zostać komercyjnie wykorzystane przez duże spółki Skarbu Państwa, dodał.

Na zgłoszenia spółki czekają do 16 września 2016 r.

d1k5syk

Ważnym kryterium wyłonienia finalistów będzie ocena możliwości komercyjnego wdrożenia zaproponowanego pomysłu do działalności spółki. Nabór kierowany jest do start-upów oraz przedstawicieli segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oferujących produkt lub usługę, na co najmniej 7. Poziomie Gotowości Technologicznej.
"To znaczy, że projekt musi być gotowy do demonstracji w warunkach operacyjnych PGNiG Obrót Detaliczny i do późniejszego komercyjnego wdrożenia. Dopiero na tej podstawie nasi eksperci będą decydować, które z proponowanych produktów i usług można wdrożyć w spółce" - powiedział wiceprezes PGNiG ds. rozwoju Łukasz Kroplewski, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że środowisko sektora małych przedsiębiorstw bardzo pozytywnie odebrało nową formę komunikacji i dialogu biznesowego w obszarze innowacji. Dlatego też PGNiG kontynuuje tę formułę dla kolejnych spółek z grupy kapitałowej.

PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. poszukuje rozwiązań odpowiadających na wyzwania technologiczne i biznesowe spółki związane z poniższymi obszarami:

- rozwój kompleksowej i konkurencyjnej oferty dla domu i dla biznesu w zakresie dostarczania usług sieciowych;

d1k5syk

- rozwój elektronicznych i automatycznych kanałów obsługi klienta;

- systemy informatyczne;

- efektywność energetyczna jako produkt;

- technologie wykorzystywane do pomiarów i rozliczeń pomiędzy spółkami obrót - przesył;

d1k5syk

-- współpraca z partnerami strategicznymi (m. in. usługi dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.);

- nowe rozwiązania w obszarze technologii CNG i LNG.

ARP podała, że 5 firm, które zaproponują rozwiązania najlepiej odpowiadające wyzwaniom technologicznym i biznesowym PGNiG Obrót Detaliczny, zostanie zaproszonych na warsztaty w siedzibie PGNiG, by zaprezentować swoje pomysły.

Podczas 1. edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów przedsiębiorcy zgłosili prawie 100 innowacyjnych pomysłów dla innej spółki z grupy kapitałowej PGNiG - PGNiG Termika, zaś 12 z nich eksperci PGNiG i autorzy projektów analizowali na spotkaniu warsztatowym. Do przygotowania pilotażu i ewentualnego wdrożenia wybrano 3 pomysły.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dziś jej strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

(ISBnews)

d1k5syk

Podziel się opinią

Share
d1k5syk
d1k5syk