Trwa ładowanie...
d4lnlq7
19-09-2016 10:33

ARR: Eksport cukru spadł o 3% r/r do 260 tys. ton w I-VII 2016 r.

Warszawa, 19.09.2016 (ISBnews) - Eksport polskiego cukru spadł o 3% r/r w styczeń - lipiec 2016 r. wyniósł 260 tys. ton, wynika z obliczeń Agencji Rynku Rolnego (ARR) na podstawie danych Ministerstwa Finansów. Import w tym okresie zwiększył się o 76% r/r do 156 tys. ton cukru.

d4lnlq7
d4lnlq7

"Z podanej ilości na rynku UE sprzedano 170 tys.ton cukru. Głównymi kierunkami wywozu na rynek wspólnotowy były: Niemcy (68 tys. ton), Litwa (18 tys. ton), Włochy (15 tys. ton) oraz Łotwa i Grecja (po 14 tys. ton). Eksport do krajów trzecich wyniósł 90 tys. ton" - czytamy w raporcie.

Średnia cena eksportowa cukru do krajów UE w okresie styczeń-lipiec br. wyniosła 518 euro/t i była o 54 euro/t wyższa niż w analogicznym okresie roku 2015, podano również.

"W okresie styczeń-lipiec 2016 r. do Polski zaimportowano 156 tys. ton cukru (o wartości 69 mln euro), o 76% więcej niż przed rokiem. Do wzrostu importu przyczyniła się m.in. realizacja pozwoleń na przywóz preferencyjny cukru z Sudanu, skąd w analizowanym okresie 2016 r. zaimportowano 50 tys. ton cukru" - czytamy także.

(ISBnews)

d4lnlq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lnlq7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj