Trwa ładowanie...
pociągi
11-03-2016 12:56

Arriva uruchamia nowe kolejowe połączenia międzyregionalne

Pociągi będą docierać m.in. do Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Malborka, Chojnic, Elbląga i Olsztyna, a także do Piły w Wielkopolsce.

Arriva uruchamia nowe kolejowe połączenia międzyregionalneFot: Arriva RP
d4g1koh
d4g1koh

Przewoźnik kolejowy Arriva RP od niedzieli uruchamia nowe połączenia pomiędzy największymi miastami głównie w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. Pociągi będą kursować w piątki i niedziele oraz dni przed i poświąteczne.

Pociągi będą docierać m.in. do Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Malborka, Chojnic, Elbląga i Olsztyna, a także do Piły w Wielkopolsce.

- Oferta Multi Region to nowa propozycja pociągów międzyregionalnych uruchamianych na zasadach komercyjnych. Nowe połączenia to doskonała możliwość bezpośredniego, komfortowego podróżowania przeznaczona zarówno dla studentów uczących się w tych centrach akademickich, jak i dla wszystkich tych, którzy podróżują w weekendy oraz przed i po świętach - poinformowała w piątek rzeczniczka Arrivy RP Joanna Parzniewska.

Zaznaczyła, że połączenia będą realizowane głównie w piątek i w niedzielę. - Terminarz kursowania pociągów jest dość specyficzny, bo nie będą to tylko piątki i niedziele, ale będzie on też dostosowany do okresów przed- i poświątecznych, długich weekendów - wyjaśniła. Z tego względu zaapelowała do potencjalnych podróżnych o zapoznawanie się z rozkładem jazdy.

d4g1koh

Parzniewska podała, że na dziś realizacja połączeń jest przewidziana do następnej korekty rozkładu jazdy, czyli do 12 czerwca. - Będziemy podejmowali decyzje w zależności od zainteresowania podróżnych - dodała. Poinformowała, że spółka rozważa też wprowadzenie oferty wakacyjnej, np. w kierunku Władysławowa i Helu.

Powiedziała, że decyzja o uruchomieniu dodatkowych połączeń została podjęta po analizie, która wykazała, że jest zapotrzebowanie podróżnych, np. studentów na tych relacjach. - Studenci w piątek po południu przyjeżdżają do domu, a w niedzielę chcą wrócić na uczelnie - dodała. Oceniła, że ceny biletów będą bardzo atrakcyjne, np. studencki już za ok. 10-12 zł. Podała, że w pociągach międzyregionalnych obowiązywać będzie konkurencyjna oferta biletowa Multi Region, w której bilety będzie można zakupić w cenach niższych niż w taryfie regionalnej.

Podała, że pociągi będą miały charakter pociągów przyspieszonych i będą się zatrzymywały na większych stacjach. - Nie ma klucza wielkości stacji, na ktorej się zatrzymują; nie będą to pociągi super przyspieszone, ale też nie będą to pociągi regionalne - wyjaśniła.

Pociągi w jedną stronę będą kursować w piątek, a w drugą stronę - w niedzielę. Podobnie będzie w dni przed i poświąteczne.

d4g1koh

W piątek będą kursować pociągi: Powiśle (Toruń Główny - Gdańsk Wrzeszcz), Absolwent (Gdańsk Wrzeszcz - Olsztyn Główny), Astronom (Olsztyn Główny - Toruń Główny), Jutrzenka (Bydgoszcz Główna - Gdańsk Wrzeszcz), Docent (Gdańsk Wrzeszcz - Piła Główna) i Gwda (Piła Główna - Bydgoszcz Główna).

W niedzielę będą kursować pociągi: Gwda (Bydgoszcz Główna - Piła Główna), Docent (Piła Główna - Gdańsk Wrzeszcz), Jutrzenka (Gdańsk Wrzeszcz - Bydgoszcz Główna), Astronom (Toruń Główny - Olsztyn Główny), Absolwent (Olsztyn Główny - Gdańsk Wrzeszcz) i Powiśle (Gdańsk Wrzeszcz - Toruń Główny).

Rozkład jazdy, cennik i zasady sprzedaży biletów dostępne są na stronie Arrivy RP.

Arriva RP sp. z o.o. jest częścią grupy Arriva, należącej do Deutsche Bahn.

d4g1koh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g1koh