Trwa ładowanie...
d3jvpsc

Asbis oczekuje poprawy wyników w IV kw. 2015 r. oraz w przyszłym roku

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Dzięki działaniom restrukturyzacyjnym podjętych w I półroczu oraz dobrej sytuacji rynkowej, Asbis poprawił wyniki III kw. i liczy na kontynuację tej tendencji w ostatnich 3 miesiącach 2015 r., poinformował dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów spółki Siarhei Kostevitch. Według niego, nie uda się zrekompensować strat z I półrocza, ale będzie to solidna podstawa pod wyniki przyszłoroczne.

Share
d3jvpsc

"Dzięki działaniom restrukturyzacyjnym, koszty sprzedaży oraz ogólnego zarządu spadły po ok. 40%, dzięki czemu udało się wypracować zyski na każdym poziomie, w tym niewielki, ale jednak, zysk na netto. Niezależnie od tego co w rachunku wyników, bardzo udało nam się poprawić przepływ środków pieniężnych, dzięki czemu bardzo poprawiła się nasza pozycja gotówkowa" - powiedział Kostevitch podczas konferencji prasowej.

Dodał, że znacząco w tym okresie spadło zadłużenie, co do dodatkowo zwiększyło płynność spółki. W IV kw. Asbis oczekuje dalszej poprawy tych wskaźników i co za tym idzie, także pozycji gotówkowej.

"Jednak mimo naszych wewnętrznych działań restrukturyzacyjnych przychody w całym 2015 r. spadną, a wynikać to będzie z gorszej sytuacji na niektórych rynkach, szczególnie wschodnich. W przyszłym nie będzie tam niestety lepiej, a niezależni analitycy szacują spadek sprzedaży w granicach 10-20% r/r" - podkreślił.

Niemniej Asbis jest optymistyczny, jeśli chodzi o wyniki finansowe zarówno w IV kw., jak i całym roku 2015. Restrukturyzacja oraz ograniczenie kosztów pozwolą na wypracowywanie zysku nawet przy spadających przychodach.
"W konsekwencji spodziewamy się wzrostu zysków w IV kw., ale nie będą one na tyle wysokie, by zrekompensować pierwsze półrocze. Będzie to jednak solidna podstawa do dobrych wyników roku 2016" - podsumował Kostevitch.

d3jvpsc

W I-III kw. 2015 r. spółka miała 19,19 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 4,36 mln USD straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 814,77 mln USD w porównaniu z 1 092,58 mln USD rok wcześniej.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d3jvpsc

Podziel się opinią

Share
d3jvpsc
d3jvpsc