Trwa ładowanie...
d3wvjf6

Asbis prognozuje 5-6 mln USD zysku netto po opodatkowaniu w 2017 r.

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - Asbis prognozuje, że odnotuje 5-6 mln USD zysku netto po opodatkowaniu i 1,2-1,3 mld USD przychodów ze sprzedaży w 2017 r., podała spółka. 

Share
d3wvjf6

"Prognozowane wartości wynikają ze strategii spółki obejmującej - lecz nie ograniczającej się do - większą koncentrację na sprzedaży w regionach krajów byłego ZSRR oraz Europy Środkowo-Wschodniej, zwiększenie dystrybucji produktów innych producentów oraz kontynuację stabilnego biznesu marek własnych prowadzonego w modelu back-to-back" - czytamy w komunikacie.

Przy sporządzeniu prognozy spółka wzięła pod uwagę następujące założenia:

- sytuacja na naszych głównych rynkach, tj. w Rosji i na Ukrainie będzie nie gorsza niż w II półroczu 2016 r.,

d3wvjf6

- jeśli nastąpi deprecjacja walut Rosji i Ukrainy, nie będzie ona wyższa niż 5% i w związku z tym nie będzie negatywnie wpływać na popyt na tych rynkach,

- nie nastąpią istotne zakłócenia w ogólnym otoczeniu gospodarczym na pozostałych rynkach, na których działa spółka

- konkurencja we wszystkich głównych segmentach pozostanie podobna jak w 2016 roku, nie będzie istotnych nowych uczestników rynku,

- grupa będzie nadal korzystała z korzystnych warunków handlowych u swoich kluczowych dostawców, podano także.

d3wvjf6

Asbis planuje monitorować realizację prognozowanych wyników w okresach kwartalnych.

"Kryterium monitoringu i oceny będzie osiągnięcie zabudżetowanych przychodów i zysku netto w każdym kwartale 2017 roku. W przypadku istotnej rozbieżności pomiędzy wynikami osiąganymi a zabudżetowanymi, spółka dokona korekty niniejszej prognozy raportem bieżącym" - czytamy dalej.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d3wvjf6

Podziel się opinią

Share
d3wvjf6
d3wvjf6