Trwa ładowanie...
d2tf241

Asseco BS rezygnuje z zagranicznej akwizycji, liczy na utrzymanie wyników z '12

08.08. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions zrezygnowało z zagranicznej akwizycji i do końca roku nie zrealizuje żadnego przejęcia. Brak projektów akwizycyjnych może...

Share
d2tf241

08.08. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions zrezygnowało z zagranicznej akwizycji i do końca roku nie zrealizuje żadnego przejęcia. Brak projektów akwizycyjnych może spowodować, że cały zysk spółki za 2013 r. trafi na dywidendę. W ocenie przedstawicieli spółki powtórzenie w 2013 r. wyników z 2012 r. będzie sukcesem.

"Wycofaliśmy się z planów zagranicznej akwizycji, gdyż nie doszliśmy do porozumienia z partnerem w sprawie pewnych kwestii strategicznych" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes Asseco BS Wojciech Barczentewicz.

"W 2013 r. nie zrealizujemy żadnej akwizycji, co sprawia, że ponownie jest szansa na wysoką dywidendę za 2013 r., na którą może trafić praktycznie cały zysk" - dodał.

Wcześniej spółka podjęła decyzję o odstąpieniu od planowanej akwizycji w Polsce. Nie wyklucza jednak powrotu do tego projektu po zapoznaniu się z wynikami spółki, która miała być obiektem przejęcia, za 2013 r.

d2tf241

W pierwszym półroczu 2013 r. Asseco Business Solutions wypracowało 11,54 mln zł zysku netto, 13,2 mln zł zysku operacyjnego, 19 mln zł EBITDA i 66,3 mln zł przychodów.

Z wypowiedzi przedstawicieli spółki wynika, że rezultaty w całym 2013 r. mogą być podobne do tych z 2012 r.

"Na pewno druga połowa roku będzie bardzo dobra w segmencie rozwiązań mobilnych. Przemawia za tym m.in. podpisana niedawno z jednym z największych międzynarodowych koncernów umowa na te rozwiązania. Wprowadziliśmy niedawno do sprzedaży nową wersję systemu Faktor i niebawem spodziewamy się kontraktu z nowym klientem na ten produkt. Perspektywy dla dużego ERP też wyglądają dość dobrze" - powiedział wiceprezes spółki Piotr Masłowski.

"Pomimo tego nie wiemy jak będą zachowywały się inne segmenty i dlatego uważamy, że powtórzenie wyników ubiegłego roku będzie sukcesem. Będziemy się oczywiście starać, żeby było lepiej" - dodał.

d2tf241

Mariusz Lizon, członek zarządu Asseco BS poinformował, że obecny portfel zamówień na 2013 rok ma wartość 108,1 mln zł wobec 105,3 mln zł przed rokiem.

"To pierwszy kwartał od dłuższego czasu kiedy backlog wykazuje dodatnią tendencję i spodziewam się, że w kolejnych kwartałach ta tendencja będzie utrzymana" - powiedział.

"Obecny backlog stanowi 77 proc. ubiegłorocznych przychodów, podczas gdy rok temu był on na poziomie 71 proc." - dodał.

Poinformował też, że w III kw. 2013 r. spodziewa się niższych kosztów niż w II kw., kiedy były na poziomie 21,93 mln zł.(PAP)

gsu/ jtt/

d2tf241
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tf241
d2tf241