Trwa ładowanie...
dzmhfky

Asseco BS spodziewa się, że wyniki IV kw. będą nie gorsze r/r

04.11. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions spodziewa się, że wyniki IV kw. będą nie gorsze r/r. Spółka chciałaby utrzymać średni poziom marż z ostatnich trzech kwartałów....

dzmhfky
dzmhfky

04.11. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions spodziewa się, że wyniki IV kw. będą nie gorsze r/r. Spółka chciałaby utrzymać średni poziom marż z ostatnich trzech kwartałów. Obecny backlog spółki stanowi 93 proc. sprzedaży uzyskanej w 2009 r. oraz jest o 8 proc. wyższy r/r - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

"Nie spodziewam się, żeby czwarty kwartał był dla nas gorszy niż ubiegłoroczny" - powiedział Mariusz Lizon, członek zarządu Asseco BS ds. finansowych.

"Ostatni kwartał roku jest najtrudniejszy do prognozowania, bo mogą zawsze pojawić się jakieś one-offy na plus" - dodał.

W III kw. Asseco BS zwiększyło zysk netto do 6,78 mln zł z 4,93 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 8,12 mln zł z 5,85 mln zł, a przychody do 42,5 mln zł z 32,52 mln zł.

dzmhfky

"Jesteśmy zadowoleni z wyników III kw., udało nam się osiągnąć wzrost na każdym poziomie rachunku wyników. Wzrost marż nie był efektem cięcia żadnych kosztów, ponieważ nie robiliśmy cięć. Został on spowodowany efektem skali wynikającym ze zrealizowania większej sprzedaży. Na wynik wpłynęło też rozwiązanie około 1 mln zł rezerwy urlopowej" - powiedział Lizon.

"Jeśli chodzi o nasz poziom marż to chcielibyśmy utrzymać go na średnim poziomie z ostatnich trzech kwartałów" - dodał.

W III kw. 2010 r. suma kosztów spółki wyniosła 22,69 mln zł w stosunku do 24,96 mln zł w II kw. i 21,66 mln zł rok wcześniej.

"Spodziewam się, że krzywe kosztów w czwartym kwartale będą zachowywały się podobnie jak rok wcześniej" - powiedział dyr. finansowy.

dzmhfky

Dodał, że w IV kw. spółka może utworzyć rezerwę urlopową na podobnym poziomie jak rok wcześniej, czyli ponad 1 mln zł.

Przedstawiciele Asseco poinformowali, że w III kw. przychody stałe w przychodach ogółem wzrosły do 18,6 mln zł z 16,6 mln zł rok wcześniej.

"Bardzo nas cieszy wzrost udziału powtarzalnych przychodów, oznacza to, że już o tyle wyższy jest nasz backlog na przyszłość. Tak jak wcześniej sygnalizowaliśmy, że będziemy zmierzali do stałego wzrostu udziału tych przychodów w sprzedaży" - powiedział Lizon.

dzmhfky

Po III kw. wartość portfela zamówień (tzw. backlog) Asseco BS na 2010 r. stanowi 93 proc. sprzedaży zrealizowanej w 2009 r. i był on 8 proc. wyższy r/r. Backlog w systemach ERP ma wartość 123,8 mln zł, w outsourcingu 15,2 mln zł, a w pozostałych 5,8 mln zł.

Prezes Asseco BS Romuald Rutkowski poinformował, że nie spodziewa się istotnego wpływu dodatkowych prac, które będą wynikały ze zmiany przepisów o VAT, na wyniki spółki.(PAP)

gsu/ ana/

dzmhfky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzmhfky