Trwa ładowanie...
d3sbjv2

Asseco Business Solutions do końca '12 może sfinalizować przejęcie

14.08. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions rozważa podjęcie współpracy z podmiotami z grupy Asseco i akwizycje mniejszych graczy na rynku. Do końca roku spółka może...

Share
d3sbjv2

14.08. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions rozważa podjęcie współpracy z podmiotami z grupy Asseco i akwizycje mniejszych graczy na rynku. Do końca roku spółka może poinformować o sfinalizowaniu jakiejś transakcji - poinformował na konferencji prasowej prezes zarządu Asseco BS, Wojciech Barczentewicz. Ewentualne przejęcia spółka zamierza sfinansować ze środków własnych.

"Rozglądamy się za okazjami do przejęcia zarówno w grupie Asseco, gdzie interesuje nas szczególnie Hiszpania i Turcja, jak i szerzej na rynku. Chcemy też rozwijać partnerską współpracę ze spółkami z grupy. Rozmowy są na tyle zaawansowane, że pierwszych listów intencyjnych można się spodziewać w ciągu kwartału, a do końca roku konkretnych wyników naszych działań; zobaczymy czy będzie to przejęcie czy podjęcie współpracy z jakimś podmiotem" - powiedział na konferencji prasowej prezes zarządu Asseco BS, Wojciech Barczentewicz.

"Przyjrzeliśmy się mniejszym spółkom i zidentyfikowaliśmy już interesujące nas podmioty. Ewentualne przejęcia zamierzamy sfinansować ze środków własnych. Akwizycje mogą mieć pewien wpływ na dywidendę, jaką wypłacimy z tegorocznego zysku" - dodał.(PAP)

mto/ ana/

d3sbjv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sbjv2
d3sbjv2