Trwa ładowanie...
d493rwl
13-09-2016 11:52

Asseco dostarczy WITU system GCS do sterowania i nadzoru nad dronami

Warszawa, 13.09.2016 (ISBnews) - Asseco Poland dostarczy Wojskowemu Instytutowi Techniki i Uzbrojenia (WITU) przenośny panel operatorski naziemnej stacji kontroli - Asseco GCS, poinformowała spółka. Jest to autorskie rozwiązanie, przeznaczone do sterowania i nadzorowania operacji wykonywanych przez platformy bezzałogowe różnych typów, dodano.

Share
d493rwl

"To pierwszy kontrakt na Asseco GCS, które stworzyliśmy i rozwijamy od początku wg naszego autorskiego pomysłu. Rozwiązanie jest elementem zintegrowanego środowiska symulacyjnego, przeznaczonego do prowadzenia szkoleń operatorów systemów bezzałogowych. To, co je wyróżnia, to fakt, że może współpracować z wieloma platformami, różnych producentów, jak również obsługiwać standardy, m.in. NATO-wski" - powiedział zastępca dyrektora pionu administracji publicznej Zdzisław Wiater, cytowany w komunikacie.

Zakup rozwiązania Asseco GCS przez WITU wpisuje się w strategię Instytutu, by stworzyć ośrodek szkolenia wojskowych operatorów platform bezzałogowych oraz jednostkę certyfikującą systemy bezzałogowe dla Wojska Polskiego, podano również.

"Rozwiązanie zbudowane jest zgodnie z normami i zaleceniami w tym zakresie, obowiązującymi w NATO oraz USA. Dzięki temu panel operatorski Asseco jest zoptymalizowany do użycia w trudnych warunkach polowych, w tym podczas intensywnych opadów deszczu, śniegu czy silnych mrozów (operator może pracować w rękawiczkach). Całość misji może być przeprowadzona wyłącznie przy użyciu manipulatorów, nie jest konieczne wykorzystywanie jakichkolwiek urządzeń peryferyjnych komputera" - czytamy w komunikacie.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014). W 2015 r. przychody grupy wyniosły 7,26 mld zł.

(ISBnews)

d493rwl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d493rwl
d493rwl