Trwa ładowanie...
d21hnvc

Asseco Poland jeszcze raz przeanalizuje zasadność inwestycji w Sygnity

11.07. Warszawa (PAP) - Asseco Poland, które w środę otrzymało od UOKiK-u zgodę na przejęcie Sygnity, musi jeszcze raz przeanalizować zasadność potencjalnej inwestycji, biorąc...

Share
d21hnvc

11.07. Warszawa (PAP) - Asseco Poland, które w środę otrzymało od UOKiK-u zgodę na przejęcie Sygnity, musi jeszcze raz przeanalizować zasadność potencjalnej inwestycji, biorąc szczególnie pod uwagę m.in. ostatnie wydarzenia w Sygnity, w tym wyniki finansowe opublikowane po ogłoszeniu wezwania - poinformowała w komentarzu przesłanym PAP Katarzyna Drewnowska, rzeczniczka Asseco, odpowiadając na pytanie, czy spółka rozważa ogłoszenie kolejnego wezwania.

"Asseco Poland podejmowało decyzję dotyczącą wezwania na Sygnity pięć miesięcy temu, w innych uwarunkowaniach. W związku z tym musimy jeszcze raz dokładnie przeanalizować zasadność inwestycji, biorąc szczególnie pod uwagę ostatnie wydarzenia w Sygnity, w tym wyniki finansowe opublikowane po ogłoszeniu wezwania, jak i niepokojące informacje dotyczące spółki publikowane w ostatnich dniach" - napisała rzeczniczka.

W środę prezes UOKiK uznała, że przejęcie przez Asseco Poland kontroli nad Sygnity nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji i wyraziła zgodę na transakcję.

d21hnvc

"Otrzymaliśmy pozytywną decyzję UOKiK, z której jasno wynika, że urząd nie dopatrzył się pozycji dominującej spółek działających łącznie po przejęciu kontroli Asseco nad Sygnity (a tym samym każdego podmiotu z osobna) na żadnym z analizowanych rynków, jak również wykluczył możliwość ograniczenia konkurencji w wyniku takiej koncentracji" - napisano w komentarzu Asseco.

Decyzja UOKiK jest ważna dwa lata.

Asseco Poland w lutym wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity po 21 zł za akcję. Przedmiotem wezwania było 11.886.242 akcji Sygnity. Łączna wartość transakcji wyniosłaby około 250 mln zł. Wezwanie zakończyło się jednak niepowodzeniem z powodu braku decyzji UOKiK-u, w ustawowym terminie przewidzianym na wezwanie, czyli 120 dni.

Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF informował niedawno PAP, że nie ma formalnych przeciwwskazań, aby Asseco ogłosiło kolejne wezwanie na sprzedaż akcji Sygnity. Z kolei rzeczniczka Asseco Poland informowała, że na razie zbyt wcześnie jest, aby mówić, czy spółka zdecyduje się na ogłoszenie kolejnego wezwania na Sygnity.(PAP)

gsu/ jtt/

d21hnvc

Podziel się opinią

Share
d21hnvc
d21hnvc