Trwa ładowanie...
d3gyecz

Asseco Poland wydłużyło zapisy w wezwaniu na akcje Sygnity do 27 czerwca

...

Share
d3gyecz

25.05. Warszawa (PAP) - Asseco Poland przedłużyło zapisy w wezwaniu na Sygnity do 27 czerwca tego roku - poinformowało Asseco Poland w ogłoszeniu prasowym.

Spółka podała, że planowaną datą realizacji transakcji na GPW jest 2 lipca, a planowaną datą rozliczenia 5 lipca.

To już kolejne wydłużenie zapisów na akcje Sygnity. Pierwotnie miały być one składane do 10 kwietnia, kolejną datą był 10 maja, a następną 25 maja.

d3gyecz

Spółka cały czas czeka na zgodę UOKiK na przejęcie, która jest jednym z warunków dojścia wezwania do skutku. Kilka dni temu prezes Urzędu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel poinformowała PAP, że jest mało prawdopodobne, aby postępowanie w tej sprawie zakończyło się do końca tygodnia - jego zakończenie może być kwestią najbliższych tygodni.

Asseco Poland w lutym wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity po 21 zł za akcję. Przedmiotem wezwania jest 11.886.242 akcje Sygnity. W wyniku wezwania Asseco Poland zamierza nabyć co najmniej 7.951.900 akcji Sygnity, czyli 66,9 proc. jej kapitału i głosów. Asseco zastrzegło sobie jednak, że może odstąpić od tego warunku i nabyć też akcje przy zapisach na mniejszą liczbę. (PAP)

morb/

d3gyecz

Podziel się opinią

Share
d3gyecz
d3gyecz