Trwa ładowanie...
d2bu35c

Asseco Poland wydłużyło zapisy w wezwaniu na akcje Sygnity do 9 lipca

...

Share
d2bu35c

27.06. Warszawa (PAP) - Asseco Poland przedłużyło zapisy w wezwaniu na Sygnity do 9 lipca - poinformowało Asseco Poland w ogłoszeniu prasowym.

Spółka podała, że planowaną datą realizacji transakcji na GPW jest 12 lipca, a planowaną datą rozliczenia 17 lipca.

To kolejne przedłużenie zapisów. Spółka cały czas czeka na zgodę UOKiK na przejęcie, która jest jednym z warunków dojścia wezwania do skutku.

Kilka dni temu Katarzyna Drewnowska, rzeczniczka Asseco, informowała, że jeśli spółka zdecyduje się na kolejną zmianę terminu, to - zgodnie z obowiązującymi przepisami - może wydłużyć zapisy do 9 lipca, gdyż wezwanie może trwać maksymalnie 120 dni. Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel zapowiedziała z kolei, że postępowanie w sprawie zgody na przejęcie Sygnity przez Asseco może zostać zakończone w ciągu najbliższych tygodni.

d2bu35c

"To kwestia najbliższych tygodni. Prowadzimy dogłębne analizy rynkowe, ponieważ są tam okoliczności wymagające wyjaśnienia w związku z naturą przejęcia, które nie jest specjalnie przyjazne" - powiedziała szefowa UOKiK.

Asseco Poland w lutym wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity po 21 zł za akcję. Przedmiotem wezwania jest 11.886.242 akcje Sygnity. W wyniku wezwania Asseco Poland zamierza nabyć co najmniej 7.951.900 akcji Sygnity, czyli 66,9 proc. jej kapitału i głosów. Asseco zastrzegło sobie jednak, że może odstąpić od tego warunku i nabyć też akcje przy zapisach na mniejszą liczbę. (PAP)

morb/

d2bu35c

Podziel się opinią

Share
d2bu35c
d2bu35c