Trwa ładowanie...
d3c5gio

Asseco Poland znalazło ciekawszy od Sygnity podmiot do przejęcia w Polsce

27.08. Warszawa (PAP) - Asseco Poland nie jest już zainteresowane przejęciem Sygnity, gdyż znalazło ciekawszy do przejęcia podmiot na polskim rynku - poinformował na konferencji...

d3c5gio
d3c5gio

27.08. Warszawa (PAP) - Asseco Poland nie jest już zainteresowane przejęciem Sygnity, gdyż znalazło ciekawszy do przejęcia podmiot na polskim rynku - poinformował na konferencji Adam Góral, prezes Asseco.

"Nie interesuje nas temat Sygnity, bo obecnie jesteśmy zainteresowani dużo ciekawszym polskim podmiotem. To projekt, który będzie tańszy, a będzie więcej zarabiał" - powiedział na konferencji Adam Góral, prezes Asseco.

"Ten podmiot wpisuje się w nasz plan budowy integratora silnego w poszczególnych regionach" - dodał.

Asseco Poland w lutym wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity po 21 zł za akcję. Przedmiotem wezwania było 11.886.242 akcji Sygnity. Łączna wartość transakcji wyniosłaby około 250 mln zł. Wezwanie zakończyło się jednak niepowodzeniem z powodu braku decyzji UOKiK-u, w ustawowym terminie przewidzianym na wezwanie, czyli 120 dni.

UOKiK na początku lipca wyraził zgodę na przejęcie przez Asseco Poland kontroli nad Sygnity, przedstawiciele Asseco informowali jednak wówczas, że mimo braku formalnych przeciwwskazań, aby ogłosić kolejne wezwanie na Sygnity, jeszcze raz przeanalizują zasadność inwestycji w tę spółkę.(PAP)

gsu/ mto/ asa/

d3c5gio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c5gio