Trwa ładowanie...
d11mzwj

Atrem chce przeznaczyć 12,1 mln zł na dokapitalizowanie spółki zależnej Contrast

28.01. Warszawa (PAP) - NWZA Atremu zwołane na 2 marca podejmie uchwałę o zmianie przeznaczenia 12,1 mln zł pozyskanych z emisji akcji s. C i przeznaczeniu ich na dokapitalizowanie...

Share
d11mzwj

28.01. Warszawa (PAP) - NWZA Atremu zwołane na 2 marca podejmie uchwałę o zmianie przeznaczenia 12,1 mln zł pozyskanych z emisji akcji s. C i przeznaczeniu ich na dokapitalizowanie spółki zależnej Contrast. Pierwotnie środki te przeznaczone miały być na akwizycję. Walne zdecyduje też o połączeniu ze spółką zależną Dom-Mar - poinformował Atrem w komunikacie.

"Po analizie branży i dziesiątkach spotkań, które odbyliśmy z właścicielami spółek, które potencjalnie mogliśmy przejąć, doszliśmy do wniosku, że najlepszą inwestycją posiadanych przez nas środków pozyskanych w pierwszej ofercie publicznej, będzie właśnie dokapitalizowanie Contrastu. Po zwiększeniu bazy techniczno - sprzętowej i rozbudowie personelu inżynierskiego, spółka ma szansę, by stać się jednym z kluczowych graczy na rynku budownictwa energetycznego w kraju" - powiedział cytowany w komunikacie Konrad Śniatała, prezes Atremu.

Dzięki dokapitalizowaniu, kapitały własne Contrastu wzrosną z około 15 do około 30 mln zł. To ma pozwolić na ekspansję spółki w sektorze budownictwa elektroenergetycznego. Spółka potrzebuje dodatkowego finansowania ze względu na wzrost skali działalności, ofertowanie w większych, specjalistycznych i bardziej wymagających kontraktach w obszarze wysokich i najwyższych napięć oraz energetyki odnawialnej. Działalnością tą zajmuje się utworzony z początkiem 2011 roku Pion Budownictwa Energetycznego.

d11mzwj

Środki, którymi dokapitalizowana będzie firma, przeznaczone zostaną głównie na rozwój bazy sprzętowej i zatrudnienie kluczowych specjalistów z branży budownictwa energetycznego. Contrast planuje zakup specjalistycznych samochodów z dźwigami pneumatycznymi, podnośników i wyciągarek do lin, potrzebnych do budowy sieci, a także sprzętu przeznaczonego do stawiania słupów (np. wież wiatrowych).

Atrem posiada 86 proc. udziałów w Contraście. Po operacji dokapitalizowania udział Atremu w Contraście się nie zmieni, a spółka zostanie dokapitalizowana łącznie kwotą ok. 14 mln zł. W komunikacie podano, że decyzja o dokapitalizowaniu związana jest z dynamicznym rozwojem Contrastu, którego przychody wzrosły z 10,8 mln zł w 2007 r. do ok. 80 mln w 2010 r.

"Wartość portfela umów Contrastu na 2011 roku to już około 40 mln zł wobec podobnej kwoty rok temu. Łączna wartość przetargów, w których Contrast bierze udział jako główny wykonawca lub podwykonawca szacowana jest obecnie na ponad 150 mln zł, z czego około 30 proc. to przetargi, gdzie spółka lub konsorcjum, którego członkiem jest Contrast, zostało poinformowane o najlepszych warunkach lub przeszło do negocjacji ostatecznych warunków umowy" - napisano w komunikacie.

Marcowe NWZA ma też zdecydować o połączeniu ze spółką Dom-Mar, w której Atrem ma 100 proc. udziałów. Połączenie ma się odbyć przez przeniesienie całego majątku Dom-Mar na Atrem.(PAP)

gsu/ jtt/

d11mzwj

Podziel się opinią

Share
d11mzwj
d11mzwj