Trwa ładowanie...
d4c86ud

Austriacki Buwog zadebiutował na GPW, nie planuje rozwijać się w Polsce (opis)

29.04. Warszawa (PAP) - Buwog, spółka specjalizująca się w nieruchomościach mieszkalnych wydzielona z grupy Immofinanz, zadebiutowała we wtorek na warszawskiej giełdzie. Spółka nie...

Share
d4c86ud

29.04. Warszawa (PAP) - BuwogBuwog (Zobacz notowania spółki »), spółka specjalizująca się w nieruchomościach mieszkalnych wydzielona z grupy ImmofinanzImmofinanz (Zobacz notowania spółki »), zadebiutowała we wtorek na warszawskiej giełdzie. Spółka nie planuje jednak prowadzić działalności w Polsce, chce mieć dostęp do kapitału.

"Debiut w Warszawie daje nam dostęp do kapitału, w tym do polskich OFE i inwestorów instytucjonalnych w regionie" - powiedział dziennikarzom po uroczystości debiutu Daniel Riedl, prezes BuwoguBuwogu.

"Nie planujemy rozwijać się w Polsce, tu nie ma rozwiniętego rynku nieruchomości na wynajem. Chcemy się skoncentrować na naszych dotychczasowych rynkach: niemieckim i austriackim" - dodał prezes.

d4c86ud

W połowie marca NWZ ImmofinanzImmofinanz zdecydowało o wydzieleniu 51 proc. akcji BuwoguBuwogu. W ramach transakcji wydzielenia akcjonariusze ImmofinanzImmofinanz otrzymali jedną akcję BuwoguBuwogu na każde 20 akcji ImmofinanzImmofinanz. Po wydzieleniu ImmofinanzImmofinanz kontroluje 49 proc. akcji BuwoguBuwogu, w perspektywie kilku lat planuje wyjście ze spółki.

ImmofinanzImmofinanz specjalizuje się w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, z kolei BuwogBuwog koncentruje się na nieruchomościach mieszkaniowych w Niemczech i Austrii. Spółka kontroluje portfel ponad 53 tysięcy mieszkań.

Na otwarciu notowań kurs BuwoguBuwogu wzrósł w debiucie na GPW o 0,53 proc., do 57 zł. Po ponad godzinie handlu kurs rośnie o 5,5 proc. do 59,82 zł.

Akcje BuwogBuwog w poniedziałek zadebiutowały na giełdach we Frankfurcie i Wiedniu. (PAP)

pel/ asa/

d4c86ud

Podziel się opinią

Share
d4c86ud
d4c86ud