Trwa ładowanie...
d166jzw
d166jzw

AutoGroup chce w 2010 r. wejść na GPW i londyński AIM

9.6.Warszawa (PAP) - Spółka AutoGroup, której 37,5 proc. ma notowany na NC Veno, chce w przyszłym roku wejść na rynek regulowany GPW oraz, równolegle, na londyński...
Share
d166jzw

9.6.Warszawa (PAP) - Spółka AutoGroup, której 37,5 proc. ma notowany na NC Veno, chce w przyszłym roku wejść na rynek regulowany GPW oraz, równolegle, na londyński Alternative Investment Market (AIM) - powiedzieli na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

"Chcemy, by w 2010 roku spółka AutoGroup zadebiutowała na GPW i na AIM w Londynie" - powiedział we wtorek Tomasz Tyliński, prezes AutoGroup.

Prezes poinformował, że wejście na giełdę wiązać się będzie z emisją nowych akcji.

d166jzw

"Jesteśmy w trakcie podwyższania kapitału. W najbliższym czasie będą kolejne emisje" - dodał.

AutoGroup ma się zajmować inwestycjami w zagraniczne podmioty produkujące samochody luksusowe i samochody sportowe.

Spółka jest właścicielem brytyjskiej firmy Stealth Cars, produkującej samochód sportowy Stealth B6. Trwają prace nad kolejnym modelem - Stealth B7.

Jak powiedział prezes spółki, AutoGroup jest zainteresowane zakupem przedsiębiorstwa produkującego samochody Dodge Viper.

d166jzw

Pod koniec maja 37,5 proc. akcji AutoGroup nabyła spółka Veno. Taki sam pakiet akcji spółki należy do spółki Blumerang.

Objęcie akcji AutoGroup przez Veno ma pozwolić na zakończenie budowy luksusowego samochodu sportowego, nad czym od ponad roku pracuje Veno Automotive, spółka zależna Veno.

"Samochód jest w Wielkiej Brytanii, gdzie trwają prace inżynieryjne. Będzie gotowy jeszcze w tym roku" - powiedział Arkadiusz Kuich, prezes Veno.(PAP)

pel/ ana/

d166jzw

Podziel się opinią

Share
d166jzw
d166jzw