Trwa ładowanie...
d175c6h

Awbud podpisał ugodę i otrzyma zaległe wynagrodzenie: ponad 4,45 mln zł

Warszawa, 20.11.2015 (ISBnews) - Awbud podpisał ugodę z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji "WOD.-KAN." Sp. z o.o. w Bełchatowie na mocy której m.in. otrzyma zaległe wynagrodzenie w wysokości ponad 4,45 mln zł, podała spółka.

Share
d175c6h

"Zarząd Awbud [...] informuje, że otrzymał obustronnie podpisaną ugodę opatrzoną datą 18 listopada 2015 r. zawartą pomiędzy Zakładem Wodociągów i Kanalizacji 'WOD.-KAN.' Sp. z o.o. w Bełchatowie, a emitentem, dotyczącą rozliczenia umowy na usługi projektowe i roboty budowlane realizowane w trybie 'zaprojektuj i wybuduj', zawartej w dniu 29 września 2014 r."- czytamy w komunikacie.

Ugoda została zawarta w wyniku kilkumiesięcznych negocjacji prowadzonych pomiędzy spółką, a zamawiającym i zgodnie z jej treścią "zamawiający zobowiązał się do zapłaty pozostałej kwoty wynagrodzenia w wysokości 4 451 637,44 zł za odebrane prace, materiały i urządzenia wykonane i dostarczone w trakcie obowiązywania umowy", a także: "strony zrzekły się dalszych wzajemnych roszczeń", podano również w komunikacie.

Awbud specjalizuje się w trzech głównych segmentach budownictwa: rewitalizacji dużych obiektów kubaturowych takich jak obiekty handlowe i biurowce, budownictwie przemysłowym ze szczególnym uwzględnieniem trudnych sektorów tzw. czystych takich jak branża spożywcza, farmaceutyczna oraz szeroko rozumianym budownictwie ekologicznym, w zakresie utylizacji odpadów i oczyszczania ścieków. Od marca 2011 roku firma obecna jest na rynku podstawowym GPW.

(ISBnews)

d175c6h

Podziel się opinią

Share
d175c6h
d175c6h