Trwa ładowanie...
d1bacuy
24-11-2015 09:30

AWT z grupy PKP Cargo rozbuduje terminal w Paskowie pod Ostrawą

Warszawa, 24.11.2015 (ISBnews) - AWT - należący do Grupy PKP Cargo drugi największy przewoźnik kolejowy w Czechach - powiększy powierzchnię terminala w Paskowie pod Ostrawą o 40 tys. m kw. Zwiększy to możliwości magazynowe tego obiektu o 2,4 tys. TEU (TEU - dwudziestostopowy kontener), poinformowała Grupa.

d1bacuy

"Terminal w Paskowie to perła w koronie AWT. Doskonale położony, profesjonalne zarządzany i cieszący się zaufaniem klientów jest ważnym elementem planów rozwojowych Grupy PKP Cargo. Już dziś obsługuje on ruch z portów niemieckich, słoweńskiego Kopru, włoskiego Triestu czy z Turcji" - powiedział prezes PKP Cargo Adam Purwin, cytowany w komunikacie.

Po zakończeniu prac całkowitą powierzchnia bazy przeładunkowej będzie wynosić 71 tys. m2, a jej potencjał przeładunkowy podwoi się (do 4,8 tys. TEU). Obiekt w Paskowie jest największym terminalem intermodalnym w Czechach.

"AWT chce rozbudowywać siatkę połączeń do terminala w Paskowie o kolejne porty, między innymi Gdańsk i Gdynię. Dzięki współpracy z PKP Cargo, Ostrava-Paskov stanie się częścią trójkąta logistycznego Bałtyk-Adriatyk-Morze Północne, w którym podostrawski terminal będzie odgrywał rolę głównego węzła transportowego w tej części Europy" - podano także w komunikacie,

W ramach modernizacji terminalu, AWT zleciło wybudowanie dwóch nowych torów (każdy o długości 350 metrów), parkingu dla 40 ciągników siodłowych, podłączenia dla kontenerów chłodniczych oraz specjalnego miejsca dla kontenerów z towarami niebezpiecznymi.

d1bacuy

"Przewozy kontenerowe to najbardziej perspektywiczna część rynku, a jednocześnie gwarantująca dywersyfikację przychodów AWT i poszerzanie bazy klientów. Obecnie intermodal stanowi blisko 10 proc. przewozów AWT" - powiedział dyrektor generalny AWT Zbigniew Klepacki, cytowany w komunikacie.

Pod koniec ubiegłego roku PKP Cargo podało, że podpisało umowę nabycia 80% udziałów w AWT - drugim co do wielkości kolejowym przewoźniku towarowym w Czechach, działającym w rejonie Europy Środkowej i Południowej.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d1bacuy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bacuy