Trwa ładowanie...
dvw7zb2

Axel Springer rozważa przejęcia w Polsce - "Manager Magazin" (aktl.)

21.10.Warszawa (PAP) - Niemieckie wydawnictwo Axel Springer
rozważa przejęcie polskich udziałów brytyjskiej grupy Mecom, która
jest m.in. większościowym udziałowcem dziennika...

Share
dvw7zb2

21.10.Warszawa (PAP) - Niemieckie wydawnictwo Axel Springer rozważa przejęcie polskich udziałów brytyjskiej grupy Mecom, która jest m.in. większościowym udziałowcem dziennika "Rzeczpospolita" - informuje w najnowszym numerze niemiecki miesięcznik "Manager Magazin" (z datą 24 października).

Według doniesień niemieckiego miesięcznika w związku z kryzysem finansowym i groźbą recesji na rynku reklamowym Axel Springer zamierza wzmocnić swoje inwestycje za granicą i w branżę on-line.

Kroki te zostałyby sfinansowane ze środków pozyskanych dzięki sprzedaży mniejszościowych udziałów w różnych regionalnych gazetach w Niemczech, jak "Luebecker Nachrichten" i "Kieler Nachrichten".

"Springer oczekuje dochodu w wysokości około 400 milionów euro" - pisze "Manager Magazin".

dvw7zb2

Rzecznik Axel Springer Polska Michał Fijoł nie chciał komentować tych doniesień tłumacząc, że są to "spekulacje prasowe".

Wcześniej jednak Axel Springer wyrażał zainteresowanie udziałami w Presspublice, które należą do Skarbu Państwa. Wstępna oferta ich zakupu wpłynęła do resortu w czerwcu.

Rzecznik resortu Maciej Wewiór powiedział we wtorek PAP, że do czasu wyboru strategii prywatyzacyjnej Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita, poprzez które skarb państwa ma udziały w Presspublice, Axel Springer jest podobnie jak inni "potencjalnym inwestorem".

Wewiór dodał, że w przyszłym tygodniu doradca prywatyzacyjny (firma DBG) ma przedstawić ministerstwu swój pomysł na prywatyzację PW Rzeczpospolita.

dvw7zb2

Axel Springer Polska wydaje ponad 30 tytułów (wraz z wydaniami specjalnymi), m.in. gazety "Fakt", "Dziennik" i "Przegląd Sportowy", tygodnik "Newsweek", miesięcznik "Forbes".

Presspublica należy do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom (51 proc. udziałów) oraz do Skarbu Państwa poprzez PW Rzeczpospolita (49 proc.). Wydaje dzienniki: "Rzeczpospolita", "Parkiet Gazeta Giełdy" oraz "Życie Warszawy". (PAP)

js/ malk/ gma/

dvw7zb2

Podziel się opinią

Share
dvw7zb2
dvw7zb2