Trwa ładowanie...
d3md6pk

B.Millennium zakłada w '12 wzrosty w segm. detalicznym i korporacyjnym, co przyniesie wzrost wyników

31.01. Warszawa (PAP) - Bank Millennium zakłada w 2012 roku dalszy wzrost w segmencie detalicznym i korporacyjnym, co oznaczać będzie wzrost zyskowności banku - poinformował...

Share
d3md6pk

31.01. Warszawa (PAP) - Bank Millennium zakłada w 2012 roku dalszy wzrost w segmencie detalicznym i korporacyjnym, co oznaczać będzie wzrost zyskowności banku - poinformował Bogusław Kott, prezes banku, na konferencji prasowej.

"Wydaje się, że warunki dla działalności bankowej będą w tym roku trudniejsze niż w roku ubiegłym" - powiedział we wtorek Kott.

"Jeśli zaś chodzi o nasz bank, to zakładamy dalsze wzrosty w segmencie detalicznym i korporacyjnym" - powiedział.

d3md6pk

"W segmencie detalicznym planujemy utrzymanie dynamiki przyrostu klientów aktywnych, charakteryzujących się wysokim współczynnikiem cross-sellingu. Szczególnym zadaniem będzie zwiększenie sprzedaży kredytów detalicznych bez pogorszenia jakości. W ubiegłym roku nasza polityka była zbyt konserwatywna w tym zakresie. W segmencie korporacyjnym chcemy utrzymać trendy, może je zintensyfikować, zwiększyć cross-selling" - dodał.

Łączna liczba nowych rachunków bieżących w 2011 roku wyniosła 282 tys., w tym 143 tys. dla nowych klientów. W ramach kampanii "Dobre Konto" otwarto 180 tys. rachunków. Przedstawiciele banku poinformowali, że w tym roku kampania będzie kontynuowana.

Na koniec grudnia 2011 roku liczba aktywnych klientów w segmencie przedsiębiorstw wyniosła 9.409, co oznacza wzrost o 213 klientów kwartalnie.

Prezes na pytanie, czy planowane wzrosty w tych segmentach oznaczać będą wzrost wyniku netto banku, odpowiedział: "wzrost sprzedaży oznacza wzrost wyników".

d3md6pk

W 2011 roku zysk netto grupy Banku Millennium wzrósł o 43 proc. rok do roku i wyniósł 466,5 mln zł. Bank podał, że to najwyższy wynik w historii, jeśli nie uwzględniać nadzwyczajnego zysku kapitałowego uzyskanego w 2005 roku.

Dochody wzrosły o 10,1 proc., a koszty o 3,9 proc. rdr. ROE wzrosło do 11,1 proc., a wskaźnik kosztów do dochodów wyniósł na koniec roku 59,5 proc.

"To był bardzo dobry rok dla banku, choć w trudnych warunkach zewnętrznych. Osiągnęliśmy to, co zamierzaliśmy. Mamy dobrą pozycję wyjściową" - podsumował prezes Kott.(PAP)

pel/ seb/ jtt/

d3md6pk

Podziel się opinią

Share
d3md6pk
d3md6pk