Trwa ładowanie...
dcthnze
dcthnze

Badania Ipsos w XII pokazują, że coraz mniej osób spodziewa się wzrostu inflacji

22.12.Warszawa (PAP) - Grudniowe badania oczekiwań inflacyjnych Ipsos pokazują, że w porównaniu z listopadem spadła liczba ankietowanych konsumentów spodziewających się wzrostu...
Share
dcthnze

22.12.Warszawa (PAP) - Grudniowe badania oczekiwań inflacyjnych Ipsos pokazują, że w porównaniu z listopadem spadła liczba ankietowanych konsumentów spodziewających się wzrostu inflacji - podał w poniedziałek Ipsos w komunikacie.

Wartość wskaźnika w grudniu wzrosła w stosunku do listopada i znajduje się już blisko granicy 100 pkt. oznaczającej równowagę między oczekiwaniami na wzrost i spadek CPI - wynika z raportu Ipsos.

"Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. Jeśli wskaźnik przyjmuje wartości poniżej 100 punktów oznacza to, że spodziewany jest wzrost inflacji. 100 punktów oznacza natomiast poziom równowagi, bądź przewagę opinii, że poziom inflacji nie ulegnie zmianie" - napisał Ipsos.

W listopadzie NBP, który przelicza badania Ipsos podał, że inflacja oczekiwana w ciągu 12 miesięcy wyniosła 4,4 proc. wobec 5,2 proc. w październiku.(PAP)

mak/ jba/ dan/

dcthnze

Podziel się opinią

Share
dcthnze
dcthnze