Trwa ładowanie...
d1pn8p3

Bank Millennium liczy na stabilizację marży odset. w IV kw. i wzrost w kolejnych

Warszawa, 23.10.2015 (ISBnews) - Bank Millennium oczekuje, że marża odsetkowa netto ustabilizuje się w IV kwartale, a przy stabilnych stopach procentowych może się poprawiać w kolejnych okresach, poinformował wiceprezes Fernando Bicho.

Share
d1pn8p3

"Jest szansa na stabilizację, ale raczej nie możemy mówić o wzroście. Nasza strategia zakłady silny wzrost depozytów detalicznych i silny wzrost kredytów detalicznych. Czwarty kwartał to okres, kiedy konkurencja o depozyty na rynku jest silniejsza, więc nie jest to najlepszy kwartał, aby ciąć stopy procentowe na depozytach, bo każdy bank walczy o lepszy portfel" - powiedział Bicho podczas konferencji prasowej.

Dodał, że wynik za III kwartał, w którym marża odsetkowa wzrosła o 6 pb kw/kw do 2,23% - po raz pierwszy w ciągu ostatniego roku - pokazuje dobry trend.

"Przy stabilnych stopach stopniowo będziemy w stanie poprawiać naszą marżę" - podkreślił.

d1pn8p3

W ocenie głównego ekonomisty Banku Millennium Grzegorza Maliszewskiego, cięcia stóp procentowych raczej nie nastąpią.

"Nie zakładałbym cięcia stóp tylko na postawie nowego składu Rady Polityki Pieniężnej. Biorąc pod uwagę scenariusz makro, który obecnie się rysuje jako najbardziej prawdopodobny, nie spodziewałbym się cięć, biorąc pod uwagę utrzymujący się na solidnym poziomie ok. 3,5% wzrost PKB. Deflacja będzie wygasała już pod koniec roku. Naszym scenariuszem bazowym jest stabilizacja stóp" - powiedział Maliszewski podczas konferencji.

W jego ocenie, cięcie może się pojawić, jeśli nasza gospodarka spowolni i będziemy mieli do czynienia ze spadkiem cen surowców.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)

d1pn8p3

Podziel się opinią

Share
d1pn8p3
d1pn8p3