Trwa ładowanie...
d2tf241
09-02-2016 11:11

Bank Pekao ma kapitał na przejęcia, obserwuje rynek

Warszawa, 09.02. 2016 (ISBnews) - Bank Pekao jest gotowy na przejęcia banków i ma na ten cel wystarczający kapitał, ale jeśli zdecyduje się na zakup, to podmiotu, który nie ma w portfelu franków szwajcarskich, a proponowana cena nabycia znajduje się poniżej wartości księgowej, poinformował prezes Luigi Lovaglio.

Share
d2tf241

"Gdybyśmy mieli kupić jakiś bank, to musi on spełniać dwa warunki: nie posiadać portfela kredytów we frankach szwajcarskich i cena powinna być poniżej wartości księgowej" - powiedział Lovaglio dziennikarzom.

"Mamy kapitał, który pozwala nam rosnąć szybciej niż sektor, a wzrost rynku nie będzie duży w tym roku. Pomimo naszych ambitnych planów wzrostu pozostanie nam jeszcze znaczna część kapitałów do zagospodarowania" - dodał.

Prezes nie skomentował dzisiejszych doniesień "Pulsu Biznesu" na temat zakupu części Banku BPH przez Pekao.

W wywiadzie dla ISBnews w grudniu ub.r. prezes UniCredit Federico Ghizzoni mówił, że plany wzrostu UniCredit w Polsce obejmują także potencjalne akwizycje, ale obecnie grupa nie jest zaangażowana w żaden proces przejęcia.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.

(ISBnews)

d2tf241
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tf241
d2tf241