Trwa ładowanie...
d72gjya
giełda
25-07-2008 17:31

Bankier.pl SA wniosek o zwołanie NWZA

Raport bieżący 49/2008
Zarząd Bankier.pl S.A. informuje, że w dniu 25 lipca 2008 roku otrzymał od MCI.Private.Ventures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z wydzielonym subfunduszem...

d72gjya
d72gjya

Raport bieżący 49/2008 Zarząd Bankier.pl S.A. informuje, że w dniu 25 lipca 2008 roku otrzymał od MCI.Private.Ventures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z wydzielonym subfunduszem MCI.EuroVentures 1.0 z siedzibą we Wrocławiu, wpisanego do rejestru funduszy inwestycyjnych pod numerem RFi 347, którego organem jest MCI Capital TFI SA siedzibą we Wrocławiu przy ul. Klecińskiej 125, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000263112 (Wnioskodawca), wniosek o zwołanie w trybie pilnym przez Zarząd Bankier.pl S.A. Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki Bankier.pl S.A. w trybie art. 400 §1 w zw. z art. 398 kodeksu spółek handlowych, w celu podjęcia uchwały odnośnie uruchomienia programu skupu akcji własnych spółki Bankier.pl S.A. w celu ich umorzenia oraz ustalenia warunków nabywania i trybu umarzania tych akcji.

Wniosek został uzasadniony tym, że w ocenie wnioskującego o zwołanie NWZA decyzja o nabyciu akcji własnych Spółki w celu umorzenia jest uzasadniona ich niedowartościowaniem w następstwie obecnej sytuacji na rynku kapitałowym i nie będzie miała negatywnego wpływu na rozwój organiczny Bankier.pl S.A. Spółka dysponuje środkami, które sukcesywnie są przeznaczane na realizację wyznaczonych celów. W związku z powyższym decyzja o skupie akcji własnych jest uzasadniona.

Wnioskodawca wskazał, że projekty stosownych uchwał w sprawie przyjęcia programu nabywania akcji własnych Spółki w celu ich umorzenia oraz ustalenia warunków nabywania i trybu umarzania tych akcji zostaną przedłożone przez MCI.Private.Ventures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z wydzielonym subfunduszem MCI.EuroVentures 1.0 z siedzibą we Wrocławiu, wpisany do rejestru funduszy inwestycyjnych pod numerem RFi 347, którego organem jest MCI Capital TFI SA siedzibą we Wrocławiu przy ul. Klecińskiej 125, najpóźniej podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Zarząd Bankier.pl SA zobowiązuje się do zwołania NWZA zgodnie z zasadami określonymi w KSH, przy czym informacje o zwołaniu NWZA i porządku jego obrad zostaną przesłane w odrębnych komunikatach bieżących.

kom espi mln/

d72gjya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d72gjya