Trwa ładowanie...
bz wbk
25-06-2010 02:40

Bankowa megafuzja wisi na włosku!

Według "Naszego Dziennika" rząd się zastanowi, czy nadal wspierać fuzję PKO BP z BZ WBK. Minister finansów Jacek Rostowski obawia się, że wydanie 10 miliardów złotych na zakup banku należącego do Irlandczyków ,spowoduje ograniczenie akcji kredytowej dla polskich przedsiębiorstw i zagrozi zapaścią gospodarczą.

Bankowa megafuzja wisi na włosku!Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
dhfwilg
dhfwilg

Rostowski uważa, że całą sprawę należy dokładnie przeanalizować, aby nie doprowadzić do osłabienia samego banku. Tym samym minister finansów wyraźnie dystansuje się od inwestycyjnych planów ministra skarbu Aleksandra Grada. Grad do czwartku niemal codziennie powtarzał w mediach, że chce, aby nabywcą BZ WBK wystawionego na sprzedaż przez irlandzki Allied Irish Banks, został kontrolowany przez skarb państwa PKO BP. Za transakcją lobbuje też Jan Krzysztof Bielecki, szef Rady Gospodarczej premiera Tuska i jego przyjaciel. Minister skarbu zadeklarował nawet, iż zrezygnuje z transferu dywidendy z PKO BP do budżetu, aby ułatwić bankowi zapłatę za spółkę-córkę irlandzkiego banku.

Jacek Rostowski uważa, że sam pomysł fuzji nie jest zły, jednak sam pomysł jest na razie dość niejasny - czytamy w Naszym Dzienniku .

dhfwilg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhfwilg