Trwa ładowanie...

Barometr cen: sklepy osiedlowe trzymają poziom

W porównaniu z badaniem sprzed pięciu tygodni na półkach supermarketów w
większości nie stwierdziliśmy znaczących różnic. Wyjątek stanowią produkty
świeże - o 30-40 procent zdrożały owoce i warzywa, natomiast drób oferowany
był w korzystnych cenach.

Share
Barometr cen: sklepy osiedlowe trzymają poziomŹródło: Jupiterimages
d2u58ws

Po raz pierwszy w zestawieniu pojawiła się Hala Wola, prowadzona przez Handlową Spółdzielnię Pracy. Większość produktów ujętych w Barometrze w dniu badania występowała w cenach standardowych. Były one na tyle atrakcyjne, że sklep znalazł się na drugim miejscu w naszym rankingu.

Zgodnie z trendem sezonowym we wszystkich sklepach ujętych w tym Barometrze cen o około 2 zł za kilogram podrożały pomidory. Jedynie w POLOmarkecie wzrost cen owoców i warzyw został zrekompensowany do tego stopnia, że końcowy rachunek był o 60 gr niższy niż w poprzednim zestawieniu. Wpłynęła na to m.in. korzystna cena mięsa - schab nadal kosztował 13,99 zł, a cena kurczaka spadła do 3,99 zł (to niemal dwukrotnie mniej niż w MarcPolu i o 2 zł mniej niż w Hali Wola). W efekcie zakupy w POLOmarkecie ponownie okazały się najtańsze.

W innych supermarketach za koszyk Handel-Net trzeba zapłacić od 10 do 38 zł więcej, przy czym warto zauważyć, że poziom jednostkowych cen jest dość stabilny. Wzrost wysokości rachunku końcowego w przypadku MarcPolu (o 18,62 zł) jest pozorny. 12 zł to różnica między mniejszymi opakowaniami kawy i herbaty, które dostępne były w październikowym Barometrze cen. Kolejne 2 zł to droższe pomidory. Tyle samo podrożała też wódka.

Za zestaw zakupowy przygotowany przez Handel-Net.pl najmniej zapłaciliśmy w POLOmarkecie - 141,55 zł (o 60 gr mniej niż w poprzednim badaniu). Niemal 10 zł więcej trzeba wydać w Hali Wola (151,37 zł), a około 19 zł w MarcPolu (160,86 zł, czyli o 18,62 zł więcej niż w październiku). Najwyższy rachunek wystawił Top Market - 179,92 zł.

d2u58ws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u58ws