Trwa ładowanie...
d1nr7go

Barometr IRG SGH w IV kw. wzrósł o 2,4 pkt. do minus 10 pkt.

07.11. Warszawa (PAP) - Wartość barometru IRG SGH wzrosła w IV kwartale 2013 roku mimo negatywnego działania czynników sezonowych o 2,4 pkt. i wynosi minus 10 pkt. - podał w...

Share
d1nr7go

07.11. Warszawa (PAP) - Wartość barometru IRG SGH wzrosła w IV kwartale 2013 roku mimo negatywnego działania czynników sezonowych o 2,4 pkt. i wynosi minus 10 pkt. - podał w komunikacie Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

"W IV kwartale 2013 wartość barometru IRG SGH wzrosła mimo negatywnego oddziaływania czynników sezonowych. Wyniki wskazują na silne pozytywne oddziaływanie czynników cyklicznych, których wpływ na poziom aktywności gospodarczej jest większy niż oddziaływanie czynników sezonowych" - napisano w raporcie z badania.

Badania pokazują, że poprawa koniunktury miała miejsce w pięciu objętych badaniami koniunktury sektorach: przemyśle przetwórczym, handlu, sektorze bankowym, transporcie i gospodarstwach domowych.

d1nr7go

"Największy wpływ na wzrost wartości barometru w ciągu kwartału miały sektor bankowy i przemysł przetwórczy. Poprawa wartości wskaźników koniunktury w tych sektorach spowodowała wzrost wartości barometru o 4 punkty. Wskaźnik nastrojów konsumentów zwiększył się po raz czwarty z rzędu, przyczyniając się do wzrostu wartości barometru o 0,7 pkt. Typowe dla tej pory roku pogorszenie koniunktury w budownictwie zmniejszyło wartość barometru o 2,4 pkt. Zmiany w pozostałych sektorach były mniejsze i nie miały większego wpływu na zmianę wartości barometru" - napisano.

W ciągu roku wartość barometru zwiększyła się o 12 pkt.

"Największy wpływ na roczny wzrost wartości barometru miały wyniki gospodarstwach domowych, przemysłu, budownictwa i sektora bankowego" - napisano. (PAP)

map/ ana/

d1nr7go

Podziel się opinią

Share
d1nr7go
d1nr7go