Trwa ładowanie...
d2cu1x3
d2cu1x3

Barometr koniunktury IRG SGH spadł o 6,7 pkt do -15,8 pkt w I kw. 2015 r.

Warszawa, 04.02.2015 (ISBnews) - Barometr koniunktury gospodarczej IRG SGH spadł o 6,7 pkt kw/kw i wynosi -15,8 pkt w I kw. 2015 r., zaś w ujęciu rocznym spadł o 8,8 pkt, poinformował Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2cu1x3

W ujęciu kwartalnym poprawa koniunktury nastąpiła w handlu. Niewielki przyrost zanotowało także budownictwo. Jednak pogorszenie koniunktury nastąpiło w bankach, gospodarstwach domowych, przemyśle, rolnictwie i transporcie.

Według badania, w przemyśle grupą produktową, która zanotowała największy wzrost w ujęciu kwartalnym były "dobra inwestycyjne". Spadek nastąpił w grupach: "trwałe dobra konsumpcyjne", "półprodukty" oraz "nietrwałe dobra konsumpcyjne".

Poprawę koniunktury w skali roku odnotowano przede wszystkim w gospodarstwach domowych - tu nastąpił największy przyrost wartości wskaźnika. Niewielki wzrost odnotowano w transporcie. Pogorszenie koniunktury nastąpiło głównie w bankach, budownictwie, handlu, przemyśle i rolnictwie.

Z badania wynika, że wśród barier działalności gospodarczej nadal wymieniane są przede wszystkim: niedostateczny popyt krajowy, obciążenie podatkowe oraz niestabilność przepisów prawnych.

(ISBnews)

d2cu1x3

Podziel się opinią

Share
d2cu1x3
d2cu1x3