Trwa ładowanie...
dg6df7p
dg6df7p

Barosso liczy na postępy ws. pomocy dla Grecji na posiedzeniu eurogrupy w przyszłym tygodniu

08.07. Warszawa (PAP) - Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barosso liczy, że przyszłotygodniowe spotkanie ministrów finansów strefy euro oraz całej Unii Europejskiej...
Share
dg6df7p

08.07. Warszawa (PAP) - Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barosso liczy, że przyszłotygodniowe spotkanie ministrów finansów strefy euro oraz całej Unii Europejskiej przyniesie postępy w sprawie drugiego pakietu pomocy dla Grecji.

"Nie mogę wygłosić żadnych uwag (w kwestii drugiego pakietu pomocy dla Grecji - PAP), zatwierdziliśmy nową transzę pomocy dla Grecji. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie ministrów finansów strefy euro i EcoFinu, i mam nadzieję, że uda im się osiągnąć postępu w zakresie dyskusji o Grecji. W tej chwili nie mogę prognozować, spekulować jak będą wyglądały wnioski z tego spotkania" - powiedział Barosso na konferencji prasowej w Warszawie.

Posiedzenie ministrów finansów krajów strefy euro odbędzie się w poniedziałek w Brukseli. Ministrowie omawiać będą kolejny pakiet pomocowy dla Grecji oraz warunki udziału banków komercyjnych i innych wierzycieli prywatnych w nowym pakiecie ratunkowym. Ponieważ nie ma porozumienia między krajami, decyzje w tej sprawie przełożono na wrzesień. Ponadto dyskutowany ma być kryzys zadłużenia w innych krajach, w tym w Portugalii. W spotkaniu weźmie udział minister finansów Jacek Rostowski, jako przedstawiciel polskiej prezydencji w UE. (PAP)

fdu/ bg/ jtt/

dg6df7p

Podziel się opinią

Share
dg6df7p
dg6df7p