Trwa ładowanie...
d45hu2p
d45hu2p

BAT: Wartość rynku e-papierosów przekroczy 450 mln zł w tym roku

Warszawa (ISBnews) 01.12.2015 - Wartość rynku elektronicznych papierosów w Polsce przekroczy 450 mln zł w 2015 roku, poinformował prezes British American Tabacco Polska Trading Antal Bekefi. W ubiegłym roku wartość tego rynku wyniosła 408 mln zł.
Share
d45hu2p

"Według naszych szacunków, wartość rynku elektronicznych papierosów przekroczy w tym roku w Polsce 450 mln euro. Dla porównania, rynek tradycyjnych papierosów wyniósł w ubiegłym roku 27 mld zł" - powiedział Bekefi podczas konferencji prasowej.

Według niego, Polska jest posiada jeden z najwyższych wskaźników wykorzystywania przez klientów e-papierosów. "Po przeprowadzeniu przez nas badania wśród 2 tys. konsumentów zarówno użytkowników e-papierosów, jak i palaczy tradycyjnych papierosów w Polsce widzimy bardzo duży potencjał" - dodał prezes.

Z badania zrealizowanego przez British American Tabacco (BAT) wynika, że w Polsce 11% badanych korzysta regularnie z e-papierosów. Z kolei w Niemczech jest to 4%, a we Włoszech 8%.

d45hu2p

BAT ogłosił dzisiaj o wprowadzeniu na rynek Polski innowacyjnych e-papierosów VYPE ePen. Koncern zdecydował o rozpoczęciu sprzedaży tego produktu w ubiegłym roku najpierw w Wielkiej Brytanii. "W październiku wprowadziliśmy do sprzedaży VYPE do Włoch, a obecnie trwa wdrożenie we Francji. Polska jest kolejnym krajem, w którym te produkty za chwile pojawią się w sprzedaży" - powiedział Bekefi.

Nowa marka e-papierosów VYPE początkowo ma być dostępna w Polsce w placówka Inmedio zlokalizowanych w centrach handlowych, biurowcach, w sieci Relay (lotniska, dworce), a także w sklepach typu convenience 1 minute i poprzez przeznaczoną dla tego produktu stronę internetową.

BAT jest wiceliderem rynku produktów tytoniowych w Polsce i pionierem wśród zagranicznych inwestorów w branży e-papierosów. W fabryce w Augustowie firma produkuje ponad 36 mln sztuk papierosów, z czego jedna trzecia trafia na polski rynek, a dwie trzecie do blisko 50 krajów. Od 1991 roku BAT zainwestował w Polsce ponad 1,8 mld zł. Łącznie koncern zatrudnia w Polsce ponad 1700 osób.

(ISBnews)

d45hu2p

Podziel się opinią

Share
d45hu2p
d45hu2p