Trwa ładowanie...

B.B. King w Google Doodle. 94. rocznica urodzin amerykańskiego "króla bluesa"

Riley Ben King znany jako B.B. King był amerykański gitarzystą i wokalistą bluesowym. Mężczyzna został obdarzony nieformalnym tytułem króla bluesa. W poniedziałek został "bohaterem" Google Doodle.

B.B. King w Google Doodle. 94. rocznica urodzin amerykańskiego "króla bluesa"Źródło: Forum
dsgtpr8
dsgtpr8

B.B. King bohaterem Google Doodle

B.B. King, czyli Riley Ben King urodził się 16 września 1925 r w Stanach Zjednoczonych w Itta Bena (stan Missisipi). Był gitarzystą i wokalistą bluesowym, obdarzony nieformalnym tytułem "King of Blues", czyli "król bluesa".

Mężczyzna zmarł 14 maja 2015 w Las Vegas. W poniedziałek obchodzimy 94. rocznica urodzin mężczyzny.

Muzyka B.B. Kinga zaliczana jest do stylów Soul Blues, Memphis Blues ora Modern Electric Blues. W 2003 roku mężczyzna pojawił się na 3., a w 2011 r. na 6. miejscu listy 100 największych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

Zobacz: Akcja WP #StopMowieNienawiści

B.B. King zaliczany jest do trzech królów bluesa, wraz z Albertem i Freddiem Kingiem. W 1980 r. muzyk został wprowadzony do "Blues Hall of Fame", czyli panteonu sław honorująca osoby, które wniosły znaczący wkład w rozwój muzyki bluesowej. Natomiast w 1987 r. do "Rock and Roll Hall of Fame".

dsgtpr8

W latach 1971-2009 B.B. King został wyróżniony 15 nagrodami Grammy, m.in. sześć razy w kategorii "Najlepszy Album Bluesowy" oraz trzy razy "Najlepszy Utwór Bluesowy".

B.B. King w Google Doodle

Google Doodle jest specjalną tymczasową zmianą logo na stronie głównej jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. 16 września 2019 r. pojawił się w niej amerykański muzyk B.B. King z 94. rocznicy urodzin.

Zmiana loga Google ma na celu m.in. uczczenie świąt, wydarzeń oraz osiągnięć znanych naukowców, pionierów oraz artystów.

Pierwsze Google Doodle w Polsce pojawiło się 15 lutego 2007 r. Dwie litery "o" w logo zostały zamienione na pączki z okazji tłustego czwartku. Doodle upamiętniały mi.in. urodziny Zofii Nałkowskiej, Juliusza Słowackiego oraz "Solidarność".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsgtpr8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsgtpr8