Trwa ładowanie...
d3xd20c

B.B. King w Google Doodle. 94. rocznica urodzin amerykańskiego "króla bluesa"

Riley Ben King znany jako B.B. King był amerykański gitarzystą i wokalistą bluesowym. Mężczyzna został obdarzony nieformalnym tytułem króla bluesa. W poniedziałek został "bohaterem" Google Doodle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
B.B. King "bohaterem" Google Doodle
B.B. King "bohaterem" Google Doodle (Forum)
d3xd20c

B.B. King bohaterem Google Doodle

B.B. King, czyli Riley Ben King urodził się 16 września 1925 r w Stanach Zjednoczonych w Itta Bena (stan Missisipi). Był gitarzystą i wokalistą bluesowym, obdarzony nieformalnym tytułem "King of Blues", czyli "król bluesa".

Mężczyzna zmarł 14 maja 2015 w Las Vegas. W poniedziałek obchodzimy 94. rocznica urodzin mężczyzny.

d3xd20c

Muzyka B.B. Kinga zaliczana jest do stylów Soul Blues, Memphis Blues ora Modern Electric Blues. W 2003 roku mężczyzna pojawił się na 3., a w 2011 r. na 6. miejscu listy 100 największych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

Zobacz: Akcja WP #StopMowieNienawiści

B.B. King zaliczany jest do trzech królów bluesa, wraz z Albertem i Freddiem Kingiem. W 1980 r. muzyk został wprowadzony do "Blues Hall of Fame", czyli panteonu sław honorująca osoby, które wniosły znaczący wkład w rozwój muzyki bluesowej. Natomiast w 1987 r. do "Rock and Roll Hall of Fame".

d3xd20c

W latach 1971-2009 B.B. King został wyróżniony 15 nagrodami Grammy, m.in. sześć razy w kategorii "Najlepszy Album Bluesowy" oraz trzy razy "Najlepszy Utwór Bluesowy".

B.B. King w Google Doodle

Google Doodle jest specjalną tymczasową zmianą logo na stronie głównej jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. 16 września 2019 r. pojawił się w niej amerykański muzyk B.B. King z 94. rocznicy urodzin.

Zmiana loga Google ma na celu m.in. uczczenie świąt, wydarzeń oraz osiągnięć znanych naukowców, pionierów oraz artystów.

d3xd20c

Czytaj również: Cesária Évora bohaterką Google Doodle. Kim była i czym zasłynęła "Bosonoga diva"?

Pierwsze Google Doodle w Polsce pojawiło się 15 lutego 2007 r. Dwie litery "o" w logo zostały zamienione na pączki z okazji tłustego czwartku. Doodle upamiętniały mi.in. urodziny Zofii Nałkowskiej, Juliusza Słowackiego oraz "Solidarność".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xd20c

Podziel się opinią

Share

d3xd20c

d3xd20c