Trwa ładowanie...
d41n0th

BBN: "Doktryna Komorowskiego" - czyli priorytet dla obrony własnego terytorium (komunikat)

...

d41n0th
d41n0th

15.04. Warszawa - BBN informuje:

- Dziś myślą przewodnią wszelkich wysiłków na rzecz zapewnienia Polsce bezpieczeństwa jest nadanie priorytetu zdolnościom obrony własnego terytorium. Zdecydowanym zwolennikiem i propagatorem takiego podejścia jest prezydent Bronisław Komorowski. Myślę, że z przekonaniem możemy wręcz mówić tu o "doktrynie Komorowskiego" - stwierdził minister Stanisław Koziej podczas konferencji Fundacji im. K. Pułaskiego organizowanej przy wsparciu Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Ministerstwa Obrony Narodowej.

W konferencji "Polska państwem brzegowym NATO - obrona powietrzna. Prezentacja systemów obrony przeciwrakietowej XXI w.", odbywającej się 15 kwietnia br. w Warszawie udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Gospodarki, parlamentu, korpusu dyplomatycznego, Sił Zbrojnych RP, a także liczni eksperci i reprezentanci przemysłu obronnego.

Podczas wystąpienia inaugurującego szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego odniósł się do podpisanej przed kilkoma dniami przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawy zapewniającej finansowanie programu budowy obrony przeciwrakietowej. Przy tej okazji z satysfakcją przypomniał, że w ostatnich miesiącach udało się wypracować strategiczną wizję dotyczącą polskiej obrony przeciwrakietowej, uzyskać dla projektu wsparcie środowisk politycznych oraz zapewnić źródła finansowania.

d41n0th

To według szefa BBN szczególnie istotne, również z racji tego, że budowa obrony przeciwrakietowej jest realizacją obecnego kierunku w myśleniu i działaniu w dziedzinie bezpieczeństwa, w myśl którego Polska powinna priorytetowo traktować wzmacnianie własnych zdolności obronnych, nie zaś koncentrować się na zdolnościach ekspedycyjnych. Polityka taka w sposób zdecydowany postulowana i propagowana jest przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Minister S. Koziej stwierdził, że możemy wręcz mówić tu o "doktrynie Komorowskiego", której istotnym elementem jest również aktywność na forum międzynarodowym. Prezydent B. Komorowski od dłuższego czasu podejmuje działania na rzecz zakończenia przez Polskę operacji bojowej w Afganistanie, postafgańskiej konsolidacji NATO wokół ważnej z polskiego punktu widzenia funkcji obronnej, a także wzmacniania polityki bezpieczeństwa Unii Europejskiej poprzez przyjęcie nowej strategii bezpieczeństwa, uwzględniającej wspólne interesy państw członkowskich.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d41n0th
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41n0th