Trwa ładowanie...
d4krmuy

BDM obniżył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "redukuj", cena 14,70 zł

10.7.Warszawa (PAP) - Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego, w raporcie z 7 lipca, obniżyli rekomendację dla akcji Cyfrowego Polsatu do "redukuj" z...
Share
d4krmuy

10.7.Warszawa (PAP) - Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego, w raporcie z 7 lipca, obniżyli rekomendację dla akcji Cyfrowego Polsatu do "redukuj" z "akumuluj" i podwyższyli wycenę akcji spółki do 14,70 zł z 14,50 zł.

Rekomendacja została wydana przy kursie 16,30 zł, a w czwartek na zamknięciu za jedną akcję spółki płacono 16,40 zł.

"Od naszej poprzedniej rekomendacji z marca kurs spółki zyskał już ok. 23 proc. Obecnie biorąc pod uwagę zmiany w naszej prognozie podwyższamy wycenę akcji z 14,5 do 14,7 PLN. Biorąc jednak pod uwagę aktualny kurs rynkowy, który jest wyższy niż nasza docelowa wycena zalecamy redukowanie walorów Cyfrowego Polsatu" - napisali analitycy.

d4krmuy

"Obecna wycena naszym zdaniem już uwzględnia powrót rentowności segmentu DTH na wyższe poziomy dzięki umocnieniu PLN względem USD i EUR. Zwracamy uwagę, że w kolejnych kwartałach spółka będzie musiała walczyć o utrzymanie możliwie największego udziału w rynku oraz próbować rozwijać kolejne usługi przy wykorzystaniu posiadanej bazy klientów. Obecny model biznesowy oparty na segmencie DTH, naszym zdaniem, nie pozwala już na dynamiczną poprawę wyników po 2011 roku, a dotychczasowe rezultaty MVNO nie wskazują na szybki wzrost tego segmentu" - czytamy w raporcie.

Analitycy zwiększyli o 4 proc. prognozy przychodów w 2009 roku i ich zdaniem wzrosną one o 20 proc. r/r do 1,369 mld zł. EBIT powinien wynieść 330,5 mln zł, a zysk netto 270,2 mln zł.(PAP)

bas/ ana/

d4krmuy

Podziel się opinią

Share
d4krmuy
d4krmuy