Trwa ładowanie...
d4chr5y

Będą konsultacje ws. przystąpienia do nadzoru bankowego EBC - Tusk

13.12. Bruksela (PAP) - Polska podejmie decyzję o przystąpieniu do jednolitego nadzoru bankowego EBC po wewnętrznych konsultacjach z udziałem ministra finansów, NBP, KNF i BFG -...

Share
d4chr5y

13.12. Bruksela (PAP) - Polska podejmie decyzję o przystąpieniu do jednolitego nadzoru bankowego EBC po wewnętrznych konsultacjach z udziałem ministra finansów, NBP, KNF i BFG - zapowiedział w czwartek premier Donald Tusk tuż przed szczytem UE w Brukseli poświęconym m.in. unii bankowej.

"Kiedy wrócę do kraju, będę proponował takie spotkanie z prezesem Narodowego Banku Polskiego, oczywiście z ministrem finansów, z szefem Komisji Nadzoru Finansowego i Bankowym Funduszem Gwarancyjnym" - powiedział dziennikarzom w Brukseli Tusk. "Wtedy (po konsultacjach - PAP) zarekomendujemy wspólnie decyzje o tym, czy i kiedy Polska przystąpi do tej formuły jednolitego nadzoru bankowego" - dodał.

"Dzisiaj mogę odpowiedzialnie powiedzieć, że te przepisy przygotowane na dzisiejszy wieczór wydają się gwarantować bezpieczeństwo tym, którzy zdecydują się na wejście do jednolitego nadzoru bankowego" - powiedział.

Zaznaczył, że w dyskusji o jednolitym nadzorze bankowym "udało się uzyskać dostęp do procedury debatowania dla państw spoza strefy euro". (PAP)

jzi/ kot/ osz/

d4chr5y

Podziel się opinią

Share
d4chr5y
d4chr5y