Trwa ładowanie...

Będę sprzedawał auto. Co się dzieje z ubezpieczeniem? Czy muszę je wypowiadać?

W tej sytuacji na sprzedającym spoczywa obowiązek zawiadomienia ubezpieczyciela o fakcie sprzedaży i przekazanie danych o nowym właścicielu pojazdu. Mamy na to 30 dni od daty sprzedaży. Warto wraz z informacją o sprzedaży przekazać ubezpieczycielowi kopię umowy kupna - sprzedaży jako dokument potwierdzający transakcję.

Będę sprzedawał auto. Co się dzieje z ubezpieczeniem? Czy muszę je wypowiadać?Źródło: Liberty Direct
d2dvpt7
d2dvpt7

Zgodnie z prawem wraz ze sprzedażą pojazdu, na nowego właściciela automatycznie przechodzi nasza polisa OC - poprzedni właściciel zobowiązany jest przekazać polisę nabywcy pojazdu. Zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia OC może zostać wypłacony poprzedniemu właścicielowi, o ile nabywca wypowie otrzymaną polisę. Jeśli zaś chodzi o inne ubezpieczenia, które są dobrowolne, np. AC, NNW, najczęściej są one rozwiązywane automatycznie z chwilą sprzedaży pojazdu i ubezpieczyciel zobowiązany jest do zwrotu składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d2dvpt7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dvpt7