Trwa ładowanie...
dqsvexz

Będzie łatwiej o 500+. Samotni rodzice będą mogli pokazać mniej dokumentów

By samotny rodzic mógł dostać świadczenie, musi pokazać decyzję o orzeczonych alimentach. Sąd jednak uznał, że wcale nie powinno być to warunkiem do uzyskania 500+. Rząd mówi, że już pracuje nad rozwiązaniem. Łatwiej ma być jeszcze w tym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaświadczenie o alimentach będzie potrzebne tylko rodzicom samotnie wychowującym pierwsze dziecko, zapowiada minister
Zaświadczenie o alimentach będzie potrzebne tylko rodzicom samotnie wychowującym pierwsze dziecko, zapowiada minister (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
dqsvexz

- Planujemy ograniczenie wymogu ustalenia alimentów przez osobę samotnie wychowującą dziecko do 500+ na pierwsze dziecko - mówi w rozmowie z "Faktem" Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny.

Zapowiedzi minister to następstwo decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Kilka miesięcy temu uznał on, że świadczenie 500+ na drugie i każde kolejne dziecko powinno być wypłacane bezwarunkowo, a nie po przedstawieniu decyzji o alimentach. Początkowo resort rodziny bronił swojej interpretacji, ale ostatecznie minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała zmiany. Mają one wejść w życie jeszcze w tym roku.

Czytaj też: 500 Plus. PiS ogłasza zmiany w swoim programie państwowym. 1000 zł na dziecko zamiast 500 zł?

dqsvexz

Walczymy o demografię, a przegrywamy na rynku pracy. Ekspert FOR komentuje programy Mama+ i 500+. Zobacz wideo:

Nie wiadomo jednak, ile osób skorzysta z tego ułatwienia. "Fakt" przypomina jednak, że 500+ pobiera w tej chwili około pół miliona rodziców, którzy dostają świadczenie na łącznie 767 tys. dzieci. Łącznie w całym kraju samotni rodzice wychowują 1,1 mln dzieci.

Czytaj też: Rafalska myśli nad programem Babcia+. Jak to działa na Węgrzech?

dqsvexz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqsvexz

Podziel się opinią

Share
dqsvexz
dqsvexz