Trwa ładowanie...
d28e3nt

Benefit Systems: Segment Kafeterie osiągnął próg rentowności w I kwartale

Warszawa, 28.04.2016 (ISBnews) - Dzięki przeprowadzonej przez Grupę Benefit Systems reorganizacji, segment Kafeterie osiągnął próg rentowności w I kw. br., poinformowała członek zarządu Benefit Systems Izabela Walczewska-Schneyder.

Share
d28e3nt

"Za nami dobry kwartał, w którym uzyskaliśmy zadowalające wyniki. Utrzymujemy dynamikę sprzedaży kart sportowych, kontynuujemy inwestycje w sieci klubów fitness, a dzięki przeprowadzonej reorganizacji segment Kafeterie osiągnął próg rentowności" - powiedziała Walczewska-Schneyder, cytowana w komunikacie.

W I kwartale z platform kafeteryjnych MyBenefit oraz MultiKafeteria korzystało ponad 200 tysięcy użytkowników, co oznacza wzrost o ponad 40 tysięcy użytkowników w porównaniu do analogicznego okresu w 2015 roku. Obroty na platformach kafeteryjnych wyniosły 40,7 mln zł (wzrost o 234%).

"Segment Fitness wygenerował w I kwartale br. 18 mln zł przychodów ze sprzedaży. Sieć inwestycyjnych klubów fitness powiększyła się w tym czasie o 4 nowe kluby, zwiększając łączną ich liczbę do 70 obiektów. Inwestycje Grupy w sieci klubów fitness mają na celu dalszy rozwój atrakcyjnej oferty obiektów sportowo-rekreacyjnych dla użytkowników kart sportowych" - czytamy dalej w komunikacie.

Grupa Benefit Systems na koniec I kwartału 2016 roku miała aktywnych ponad 677 tys. kart sportowych (zmiana o 19,1% r/r). Spółka MultiSport Benefit, która odpowiada za sprzedaż kart sportowych na czeskim rynku, zwiększyła ich liczbę w pierwszym kwartale do poziomu 29 tysięcy. Grupa kontynuuje działania związane z rozwojem oferty kart sportowych na rynkach słowackim i bułgarskim, gdzie trwa proces pozyskiwania klientów, podano także.

d28e3nt

Łącznie w pierwszym kwartale br. przychody ze sprzedaży Grupy Benefit wzrosły o 34,6% r/r, osiągając wartość 172,3 mln zł.

Benefit Systems odnotował 8,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2016 r. wobec 7,75 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 10,22 mln zł wobec 4,56 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

d28e3nt

Podziel się opinią

Share
d28e3nt
d28e3nt