Trwa ładowanie...
bhp
28-05-2015 11:09

Bezpieczeństwo pracy w Polsce. Najlepiej w mazowieckiem, najgorzej - w śląskiem

W województwie śląskim, jak ocenia GUS, co szósta osoba pracowała w warunkach zagrożenia.

Bezpieczeństwo pracy w Polsce. Najlepiej w mazowieckiem, najgorzej - w śląskiemFot: Guy the light/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)
d103mby
d103mby

Najbezpieczniejsze warunki do pracy panują w województwie mazowieckim, najgorsze zaś w województwie śląskim, ale tylko w przypadku mężczyzn - takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez GUS.

W województwie śląskim, jak ocenia GUS, co szósta osoba pracowała w warunkach zagrożenia. Najbezpieczniejsze warunki pracy zanotowano w województwie mazowieckim, gdzie co dwudziesta siódma osoba była narażona na pogorszenie stanu zdrowia.

Inna sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o warunki pracy kobiet. Tutaj najkorzystniej sytuacja wygląda w województwie śląskim, gdzie co dziewiąta osoba wśród zatrudnionych w warunkach zagrożenia to kobieta, natomiast najtrudniejsze warunki odnotowano w województwie podlaskim, gdzie wśród zatrudnionych w warunkach zagrożenia co druga osoba to kobieta.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/m324865.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie-w-polsce-kolejny-miesiac-spadkow,108,0,1787500.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kolejny spadek bezrobocia w Polsce W kwietniu przedsiębiorcy zgłosili do pośredniaków 110 tysięcy miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o 7,7 tysiąca więcej niż rok temu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/m331444.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/warunki-pracy-w-polsce-musza-sie-poprawic,4,0,1777924.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Chcą lepszych warunków pracy. Apel do Sejmu Dbałość o zdrowie i życie zatrudnionych wciąż jest daleka od oczekiwań - alarmuje Rada Ochrony Pracy.
d103mby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103mby