Trwa ładowanie...
d3mh9nf

Bezrobotne twórczynie "Piotrusia i Wilka"

Ewa Maliszewska i Anna Wojtanio, są autorkami animowanych bohaterów w oscarowym "Piotrusiu i Wilku". Autorki nie mogą zdobyć pracy.
Share
Bezrobotne twórczynie "Piotrusia i Wilka"
d3mh9nf

Ewa Maliszewska i Anna Wojtanio, są autorkami animowanych bohaterów w "Piotrusiu i Wilku", jedynym produkowanym w Polsce filmie, który w tym roku otrzymał Oskara. Autorki nie mogą zdobyć pracy. Jak donosi TVN24 twórczynie żyją od zlecenia do zlecenia. Anna Wojtanio, żeby zarobić na życie, musiała wyjechać do Anglii. Ewa Maliszewska kończy kurs obsługi kasy fiskalnej.

Ewa Maliszewska, rzeźbiarka, jest matką oskarowego Piotrusia. Nad lalkami pracowała kilka miesięcy. Anna Wojtanio odpowiadała za animacje. Anna Wojtanio, animatorka, twierdzi że odpowiadała za ruch postaci w co czwartej scenie. Najbardziej pamięta te z kotem w roli głównej. Wspomina, że były dla niej najtrudniejsze.

Na oskarowej gali zabrakło Maliszewskiej i Wojtanio. Autorek nie zaproszono nawet na szampana u prezydenta Łodzi, który osobiście gratulował twórcom filmu. Tak naprawdę niewiele osób wie, kto stworzył rzeźby. Na oscarowej gali nie padły nazwiska Maliszewska i Wojtanio.

d3mh9nf

Marek Skrobecki, scenograf „Piotrusia i wilka” zapowieda jednak, że ma już propozycję dla rzeźbiarki. Maliszewska ma robić lalki do kolejnego filmu. Wojtanio czeka na propozycję.

Piotruś i Wilk", to ekranizacja baletu Sergiusza Prokofiewa. Zdjęcia w Łódzkim Centrum Filmowym i w Se-ma-forze trwały ponad 8 miesięcy. Ekipa produkcyjna liczyła ponad sto dwadzieścia osób. Film powstał w koprodukcji studia Se-ma-for Produkcja Filmowa z brytyjską firmą Break Thru Peter przy współpracy norweskiego studia Storm i z udziałem finansowym telewizji Channel Four.

ZOBACZ TEŻ:
Rewolucyjne zmiany w kodeksie
Donosiciel w firmie - raport

d3mh9nf

Podziel się opinią

Share
d3mh9nf
d3mh9nf