Trwa ładowanie...
d2mt51f
16-02-2017 10:08

BGK wesprze TBS w Krośnie w budowie 84 mieszkań czynszowych

Warszawa, 16.02.2017 (ISBnews) - Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) dostarczy współfinansowanie budowy 48 mieszkań w TBS w Krośnie w wysokości 4 mln zł w ramach nowego programu społecznego budownictwa czynszowego, który jest elementem inicjatywy Mieszkanie+, poinformował bank.

d2mt51f

"Kredyt preferencyjny wynosi 4 mln zł i został udzielony przez Bank Gospodarstwa Krajowego na okres 30 lat. Finansowanie z państwowego banku rozwoju pozwoli uruchomić inwestycję o łącznej wartości 9,3 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja ruszyła 2016 r., a jej planowane zakończenie to wrzesień przewidziane jest na wrzesień 2017 r. Powierzchni lokali mieszkalnych wynosi od 20 do 65 m2.

"Finansowanie inwestycji polegających na zwiększaniu zasobu mieszkań czynszowych jest elementem misji Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach rozpoczętego w ubiegłym roku programu społecznego budownictwa czynszowego udostępniamy inwestorom w całej Polsce 4,5 mld zł. Chcemy, aby w ciągu 10 lat powstało co najmniej 30 tysięcy tanich mieszkań na wynajem, w których czynsz będzie o kilkadziesiąt procent niższy od rynkowego" - powiedział dyrektor Departamentu Budownictwa Społecznego BGK Dariusz Stachera, cytowany w komunikacie.

Współpraca Banku Gospodarstwa Krajowego z krośnieńskim TBS-em rozpoczęła się w 2005 r. Dotychczas BGK udzielił spółce 4 kredytów na łączną kwotę 14,3 mln zł, współfinansując budowę 277 lokali mieszkalnych.

d2mt51f

Program Mieszkanie+ będzie miał trzy filary: Narodowy Fundusz Mieszkaniowy (mieszkania budowane na gruntach Skarbu Państwa), wsparcie budownictwa społecznego i tzw. Indywidualne Konta Mieszkaniowe. Rada Ministrów planuje rozpatrzeć Narodowy Program Mieszkaniowy w III kw. tego roku, a jego pierwszy element - zmiany prawne zwiększające liczbę mieszkań w społecznym budownictwie czynszowym - ma ruszyć w I poł. 2017 r. Z kolei rozpoczęcie naboru do pierwszych budowanych mieszkań przewidziane jest na II połowę 2017 r.

(ISBnews)

d2mt51f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mt51f